logo
خانه » پروتز سینه و نتیجه طبیعی | کلینیک ایدن

پروتز سینه و نتیجه طبیعی | کلینیک ایدن

داشتن سینه هایی خوش فرم و زیبا خواسته خیلی از بانوان است که امروزه به لطف جراحی های زیبایی سینه می توانند به آن برسند. کسانی که از کوچک بودن سینه های خود راضی نیستند ، با انجام عمل پروتز سینه در کلینیک ایدن بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران قادر خواهند بود این مشکل را برطرف سازند و اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. در انتخاب کلینیک و جراح باید بهترین عملکرد را از خود نشان دهید تا موفقیت آمیز بودن جراحی تان تضمین گردد.

 

پروتز سینه + کلینیک ایدن

 

چرا جراحی پروتز سینه انجام می شود ؟

در طول زندگی علل مختلفی وجود دارند که زنان را به سمت عمل پروتز پستان سوق می دهند. گاهی اوقات این عوامل ژنتیکی بوده ؛ یعنی فرد به طور مادرزادی سینه هایی کوچک و نامتقارن دارد. گاهاً این مشکلات اکتسابی می باشند ؛ به طور مثال بانوان به خاطر سرطان سینه خود مجبور به تخلیه پستان شده و برای بهبود بخشیدن ظاهر آن ناحیه ، تحت عمل زیبایی سینه قرار می گیرند. بنابراین می توانیم بگوییم که افراد در راستای اهداف زیر برای عمل پروتز پستان اقدام می کنند :

بازیابی ظاهر سینه ها : به موجب عواملی مثل بارداری و بالا رفتن سن ، ممکن است سایز آن ها کاهش پیدا کند.

متقارن ساختن پستان ها : به طور طبیعی سینه ها به طور جزئی عدم تقارن را شامل می شوند. اما در برخی شرایط به خاطر آسیبی که به بافت رسیده ، این مسئله شدت پیدا می کند.

بالا بردن اعتماد به نفس : یکی از معیارهای زیبایی اندام زنانه ، سینه های بزرگ و خوش فرم است. با قرار دادن پروتز در سینه ها این امر میسر شده و باعث می شود احساس رضایت فرد به خود افزایش پیدا کند.

کاندیدای مناسب عمل پروتز سینه چه ویژگی هایی دارند ؟

به طور کلی این جراحی ، یک امر انتخابی است و تنها در راستای زیبایی به انجام می رسد. حال کسانی که می خواهند تحت این عمل قرار بگیرند باید نسبت به جوانب پروسه اگاه بوده و انتظار معقول و واقع بینانه ای داشته باشند. یکی دیگر از توصیه ها در خصوص کاندیدای مناسب برای پروتز این است که بانوان بهتر است پس از دوران بارداری و زایمان خود برای عمل اقدام نمایند. مطلوب بودن سطح سلامت جسمانی نیز دیگر ویژگی این داوطلبین است.

انواع پروتز سینه از نظر جنس ساختار

پروتزهایی که عموما برای جراحی بزرگ کردن سینه مورد استفاده قرار می گیرند ، دو نوع سیلیکونی و سالین هستند که هر یک مزایا و محدودیت های مختص به خود را دارند ؛ در ادامه به طور کامل مشخصات هر یک توضیح داده می شوند.

سیلیکون : پروتزهای سیلیکونی ، همان طور که از نامشان پیداست ، از یک ماده ژل مانند از جنس سیلیکون پر شده اند. نوع ماده پر کننده این دست از ایمپلنت ها سینه باعث می شود که بعد از قرار گرفتن در محل ، ظاهر و بافتی مشابه با حالت طبیعی پستان ها ایجاد گردد. مقاومت پروتزهای سیلیکونی بسیار بالا بوده و نیازی نیست نگران ترکیدن یا پارگی آن ها باشید.

سالین : پروتزهای از جنس سالین پستان ، با محلول آب و نمک پر شده اند ؛ به همین دلیل کمی بافت نرم تری را دارا هستند. البته بدین معنا نیست که مقاومت پایینی داشته و دچار پارگی می شوند. نکته جالبی که در خصوص این پروتزها وجود دارد این است که پس از وارد شدن به حفره ایجاد شده در بافت سینه ، با محلول آب و نمک پر می شوند.

شکل ظاهری پروتز سینه

ایمپلنت های سینه را می توانیم به لحاظ فرم و ظاهری که دارند به دو دسته گرد و بیضی (آناتومیکال) تقسیم بندی کنیم. فرمی که پروتزهای گرد برای سینه ها ایجاد می کنند یک حالت تو پر و خوش فرم است و میتوان گفت اگر سینه ها افتادگی خیلی جزئی داشته باشند ، با استفاده از این فرم از ایمپلنت ها ، می توانند این مسئله جزئی را از بین ببرند.

پروتزهای بیضی یا همان آناتومیکال در حقیقت به ظاهر طبیعی سینه ها مشابه تر هستند. اگر دقت کرده باشید ، سینه ها در ناحیه تحتانی عرض بیشتری داشته و هر چه به قسمت بالایی پستان نزدیک تر می شوند ، عرض آن کمتر می گردد. در فرم بیضی دقیقا همین مشخصه ها دیده می شود. زمانی که پروتز بیضی شکل در بافت سینه قرار می گیرد ، فرم بدست امده طبیعی تر می باشد.

عمل جراحی پروتز سینه چگونه به انجام می رسد ؟

مرحله یک – بیهوشی : عمل جراحی پروتز پستان عموما تحت بیهوشی عمومی به انجام می رسد. با اعمال این تکنیک ، فرد در طول عمل به خواب فرو رفته و هیچگونه دردی را احساس نمی نماید.

مرحله دو- برش دهی : بعد از آن که داروی بیهوشی اثر خود را بر روی بیمار گذاشت ، جراح مرحله برش دهی را آغاز می کند. برای قرار دادن پروتز ها ، تکنیک های مختلف برش دهی وجود دارند که پزشک می تواند با توجه به شرایط شخص یکی از آن ها را اعمال کند :

برش اطراف (گرداگرد) هاله تیره نوک پستان : برش در امتداد خط هاله تیره نوک پستان به صورت دور تا دور ایجاد می گردد.

برش زیر چین سینه : این برش برای جاگذاری پروتز سینه در زیر چین خوردگی تحتانی سینه ایجاد می شود که بعد از عمل هم به سختی قابل دیدن خواهد بود.

برش زیر بغل : همان طور که مشخص است شکاف خطی در ناحیه زیر بغل ایجاد می گردد.

مرحله سه – ایجاد حفره و جایگذاری ایمپلنت : پس از ان که مرحله برش دهی به پایان رسید ، جراح برای قرار دادن پروتز ، بر روی یا زیر عضله سینه حفره ایجاد می کند. پس از ایجاد شدن حفره ، ایمپلنت انتخاب شده در آن محل قرار می گیرد.

مرحله چهار- فیکس کردن : پروتز باید در حفره ایجاد شده به طور کامل و ثابت قرار بگیرد تا پس از جراحی جا به جا نشود.

مرحله پنج – بستن بخیه ها : بعد از آن که تمامی تغییرات به طور کامل انجام و پروتز سینه در محل خود فیکس شد ، جراح شکاف های جراحی را عموما با نخ های جذبی بخیه می کند.

نکته : کسانی که به افتادگی سینه دچار هستند ، در صورت تمایل خود و صلاحدید پزشک معالج می توانند همزمان با عمل پروتز ، لیفت سینه هم به انجام برسانند ؛ بدین ترتیب نتیجه بدست امده مطلوب تر هم خواهد بود.

 

پروتز سینه + کلینیک ایدن

 

دوره ریکاوری پس از عمل پروتز پستان به چه صورت است ؟

با اتمام پروسه جراحی پروتز سینه در تهران ، جراح سینه های عمل شده را پانسمان می کند و یک بانداژ کشی یا گن طبی را برای محافظت بیشتر دور تا دور سینه ها می بندد. پس از آن که اثر دارو بیهوشی از بین برود ممکن است درد ، گرفتگی و فشردگی را در سینه ها تجربه کنید. این امر پس از عمل کاملا طبیعی است. دکتر برای کنترل این مسئله داروی مسکن تجویز می نماید. در صورتی که مورد خاصی در فرد مشاهده نشود ، او از کلینیک مرخص شده و می تواند به خانه باز گردد. شایان ذکر است که دکتر در مورد مراقبت هایی که در دوره ریکاوری باید انجام شوند ، توضیحات لازم را به بیمار می دهد.

مراقبت های مهم پس از عمل پروتز سینه

در روزهای ابتدایی ممکن است دردناک ترین لحظه های پس از عمل را تجربه کنید. همچنین انتظار می رود سینه ها متورم و کبود باشند و شاهد مقداری خونریزی باشید. بعد از 5 الی 7 روز ، همانطور که داروهای مسکن را مصرف می کنید ، متوجه کاهش درد خواهید بود. در کنار داروها مسکن ، آنتی بیوتیک تجویز شده هم باید طبق دستور مصرف شود. این داروها از بروز عفونت جلوگیری می کنند.

دقت داشته باشد تا زمانی که به بهبودی مطلوب نرسیده اید ، مجاز به پرداختن به تمرینات ورزشی نیستید . تنها توصیه می شود پیاده روی داشته باشید. قدم زدن سبک حتی در همان محیط خانه موجب می شود خون گردش بهتری در بدن داشته باشد ، ورم با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند و بهبودی سریع تر حاصل گردد. زمان مناسب برای پرداختن به حرکات ورزشی جدی تر ، از سوی پزشک بعد از معاینه و بررسی روند بهبودی به شما اعلام می شود. به یاد داشته باشید که در هر صورت لازم است شدت فعالیت های فیزیکی خود را به تدریج بالا ببرید و به یکباره بدن را تحت فشار قرار ندهید.

ماندگاری نتیجه عمل پروتز سینه

همانطور که گفته شده پروتزهای پستان مقاومت بسیار بالایی دارند . پس از قرار گرفتن در بافت سینه می توانند به طور میانگین بین 10 تا 15 سال ماندگاری داشته باشند. بعد از این بازه زمانی بهتر است به جراح مراجعه کنید تا معاینات لازم به انجام برسد ؛ چنانچه مشکل خاصی برای پروتزها ایجاد نشده باشد ، نیازی به تعویض یا تخلیه نخواهد بود. اما در شرایطی که جراحان کلینیک ایدن تشخیص دهد وجود آن ها می تواند مشکل ساز باشد ، پیشنهاد می کند که فرد برای جراحی تعویض پروتز سینه در تهران اقدام نماید.

نکته قابل ذکر است که حتی پس از این عمل جراحی زیبایی سینه ، روندهای طبیعی مثل افزایش سن ، تاثیر خود را بر روی بافت سینه می گذارد.

پروتز سینه روی عضله بهتر است یا زیر آن؟

تشخیص این موضوع ، به عهده بهترین جراح سینه تهران می باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند اگر ایمپلنت روی ماهیچه قرار گیرد ، سفت و مصنوعی خواهد شد. با اینکه احتمال وقوع چنین مشکلی پایین می باشد ، اما به آناتومی و بدن هر شخص بستگی دارد. پزشک اهداف شخصی مراجعه کننده ، میزان بافت و عضله ، اندازه پروتز انتخاب شده و جنس آن را در نظر می گیرد و سپس بهترین رویکرد را انتخاب می کند. تمامی این موارد در جلسه مشاوره تنظیم خواهند شد.

پروتز پستان روی عضله

در این روند ، ایمپلنت روی عضلات و در زیر بافت پستان قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید خطر منقبض شدن کپسول در این روش بالاتر است ، اما تکنیک استفاده شده به پروتز اجازه نمی دهد جا به جا شود. احتمال جا به جای ایمپلنت پستان در حین انجام فعالیت فیزیکی نیز در این رویکرد بالاست.

البته از مزیت های این متد ، می توان به این اشاره کرد که با گذشت زمان این مدل از ایمپلنت سینه حالتی طبیعی تر به خود می گیرد ، زیرا با شل شدن پوست ، سینه ها کمی افتاده خواهند شد. دوره ریکاوری در این روش کوتاه تر است ، اما ماندگاری آن نیز نسبت به روش دیگر پایین تر خواهد بود.

پروتز سینه زیر عضله

با استفاده از این رویکرد ، کانتورهای زیبایی برای متقاضی ایجاد خواهد شد. بیشتر افرادی که بافت سینه زیادی ندارند مناسب این روش می باشند. در نظر داشته باشید اگر پروتز سالین را انتخاب نمایید ، به احتمال زیاد زیر ماهیچه قرار داده می شوند تا در آینده موج دار نشوند. این روش جایگذاری نتیجه ای طبیعی تر دارد اما با گذشت زمان احتمال اینکه از جای خود جا به جا شوند بالا می رود. البته احتمال بروز چنین عارضه ای بسیار پایین است و در صورتی که یک کلینیک خوب پروتز سینه در تهران را انتخاب کرده باشید ، رخ نخواهد داد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top