logo
خانه » هیر فیلر | بازگشت دوباره مو

هیر فیلر | بازگشت دوباره مو

از دست دادن مو بیشتر در مردان رخ می دهد اما تمامی افراد می توانند از این مشکل رنج ببرند. عامل این عارضه ممکن است وراثت ، تغییرات هورمونی ، بروز بیماری های مختلف و یا بالا رفتن سن باشد. از دست دادن مو ها در قسمت جلویی ، کناری و وسط سر امکان دارد موقتی یا دائم باشد. راه هایی برای درمان این مشکل از جمله درمان ریزش مو و یا کاشت آن وجود دارد ، اما زمانی که این روش ها تاثیر مثبتی نداشته باشند ، می توان از هیر فیلر یا فیلر مو کمک گرفت. خود این فیلرها نیز به دو دسته PRP و Dr. CJY تقسیم بندی می شوند. در این مقاله از کلینیک ایدن ، بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران بیشتر در این مورد توضیح داده ایم.

 

هیر فیلر

 

هیر فیلر Dr. CJY چیست؟

این دسته از اولین فیلرهایی بودند که توسط جمعی از پزشکان سر تا سر دنیا برای درمان مشکلات مربوط به مو مثل ریزش و بهبود ضخامت آن و غیره ساخته شده اند. برای ساخت آن از فرمول خاصی استفاده شده که هیالورونیک اسید با هفت پپتید مختلف ترکیب می شود. این ترکیب به تقویت سلول های مو و جوان سازی کف سر کمک می کند.

اجزای این فیلر رشد مو را تحریک می کنند ، کف سر را بازسازی کرده و رگ زایی (تشکیل رگ های خونی جدید) در فولیکول ها را بهبود می بخشند. این امر فعالیت دی هیدروتستوسترون (DHT) که یکی از فاکتورهای اصلی طاسی سر است را قطع می کند. این هیر فیلر یک محلول با میزان چسبندگی پایین است که باید در یک کلینیک خوب فیلر مو در تهران به پوست سر تزریق شود.

چه کسانی از این درمان بهره می گیرند؟

 • افرادی که به الوپسی مبتلا هستند
 • مردان و زنان در هر سن که موهای کم پشت دارند
 • متقاضیان کاشت مو که می خواهند شانس زنده ماندن گرافت ها را افزایش دهند.
 • بیماران مبتلا به الوپسی که می خواهند این امر را با دیگر درمان ها همراه کنند
 • اشخاصی که ریزش موی شدید دارند
 • افراد مبتلا به سرطان ، عفونت حاد و مزمن ، بیماری های قلبی ریوی و مرتبط با کبد و بیمار های تروئیدی

اجزای تشکیل دهنده هیر فیلر

در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم. این محلول از 0.70 درصد هیالورونیک اسید ، PBS (محلول سالین و سولفات) به همراه ترکیب پپتید تشکیل شده است. مواد استفاده شده در این پپتیدها شامل موارد زیر می شود:

 • رشد مو : دکاپپتید-28 ، اوکتاپپتید-2 ، اولیگوپپتید-71 ، دکاپپتید-18
 • ضد ریزش مو : اولیگوپپتید-54 ، دکاپپتید-10
 • ضد التهاب : اوکتاپپتید-11

سپس فیلر مو به اسکالپ سر تزریق می شود. اسکالپ لایه پوستی است که روی جمجه قرار گرفته است.

هیر فیلر چگونه عمل می کند؟

برای اینکه موها مجدد به رشد خود ادامه دهند ، باید در بهترین کلینیک تزریق فیلر مو در تهران طی پروسه ای عملکرد پروتئین ها و ژن هایی که برای رشد مو نیاز هستند را بهبود بخشید و در عین حال از فعالیت ژن ها و پروتئین هایی که منجر به ریزش مو می شوند جلوگیری نمود. تحقیقات به انجام رسیده ثابت کرده اند که تزریق فیلر مو می تواند روی رشد مجدد موها و پیشگیری از ریزش آن ، تاثیر مثبتی داشته باشد.

هیر فیلر با احیای فولیکول های مو و بالا بردن گردش خون در سر ، رشد مجدد مو را تحریک خواهد کرد. در نظر داشته باشید که درست بعد از تزریق شدن فیلر به زیر پوست ، موادی که در آن وجود دارند آزاد شده و پس از گذشت دو هفته سلول های پوست و موی سر تقویت خواهند شد. در ادامه چهار عملکرد اصلی فیلر مو را بیان کرده ایم : 

 1. تحریک کردن رشد موها : این فیلرها حاوی موادی هستند که ژن های مشخصی را تحریک می کنند. در این روند سلول های بنیادی تاثیرگذار در رشد مو فعال می شوند و به این شکل ، آلوپسی درمان خواهد شد.
 2. مهار کردن ریزش مو : مواد درون هیر فیلر ، از تولید موادی به نام BMP4 و DKK-1 پیشگیری می کنند. این مواد عاملین اصلی ریزش مو و آلوپسی هستند.
 3. خاصیت آنتی اکسیدان : این فیلرها رادیکال های آزاد را کنترل کرده و از ریختن موها جلوگیری می نمایند. این رادیکال های آزاد اکسیژنی به علت استرس و اضطراب ، همچنین اشعه فرابنفش و دیگر عاملین خارجی تولید می شوند.
 4. رگ زدایی : در این رویکرد ، ریشه موها تغذیه و تحریک می شوند و در نتیجه آن ، فولیکول های سالم تری تولید خواهند شد.

این درمان چه مدت به طول می انجامد؟

فاصله بین هر تزریق هیر فیلر حدود 0.2 تا 0.3 سانتی متر می باشد و عمق آن 3 میلی متر است. در هر تزریق نیز 0.02 تا 0.05 سی سی از محلول وارد پوست می شود. در دوره های استاندارد ، هر دو هفته یکبار به مدت هشت هفته تزریق صورت می پذیرد و در دوره های فشرده هر دو هفته یک بار به مدت هشت هفته و سپس ماهی یک بار به مدت سه تا شش ماه این درمان به کار گرفته می شود.

نکته : هیچ محدودیتی در استفاده از این محلول وجود ندارد و می توانید با مشورت پزشکان بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران از جلسات بیشتری نیز بهره مند شوید.

مراحل تزریق هیر فیلر

ابتدا در نظر داشته باشید که برای انجام این عمل حتما به سراغ یک درماتولوژیست با تجربه و متبحر بروید تا هیچ خطری شما را تهدید نکند و در خاتمه کار به بهترین نتیجه برسید. شخصی که صلاحیت انجام این امر را داشته باشد از قدم های زیر پیروی می کند:

 1. محل مورد نظر را تعیین کرده و آن را تمیز می کند
 2. بالای سرنگ را فشار می دهد تا قطره کوچکی سر سوزن مشاهده شود.
 3. از یک سوزن استریلیزه شده بهره می گیرد
 4. این سوزن را به موازات محل درمان قرار داده و به عمق سه میلی متری وارد می کند (تزریق سطحی یا متوسط)
 5. محلول را با فشاری مداوم به این ناحیه وارد می کند. سپس پیش از بیرون کشیدن سوزن ، تزریق هیر فیلر را متوقف می کند تا این ماده به سطح پوست وارد نشود.
 6. در مرحله آخر این قسمت را با دست ماساژ می دهد.

چه کسانی صلاحیت استفاده از این درمان را ندارند؟

مراجعه کنندگانی که حساسیت شدید به هیالورونیک اسید دارند یا داروی ضد انعقاد خون مصرف می کنند ، زنان باردار و یا شیرده ، زنان و مردانی که سیستم ایمنی آن ها مشکل دارد یا تحت ایمن درمانی هستند و در آخر کسانی که اسکالپ آن ها ملتهب است نباید به سراغ این رویکرد بروند.

آیا تزریق هیر فیلر دردناک است؟

به لطف وجود مزوگان (دستگاهی که تزریق به وسیله آن صورت می پذیرد) که در کلینیک ایدن ، بهترین کلینیک تزریق هیر فیلر در تهران ، درمان با سرعت زیادی به اتمام می رسد. چون سوزن ها بسیار کوچک می باشند درد در مناطق زیادی حس نمی شود یا خیلی کم می باشد. بنابراین نیازی به بی حسی موضعی نیست.

مزایای این پروسیجر

این پروسه یک روند ساده ، بی خطر و راحت است. این امر یک تراپی طبیعی است و روش های جراحی در آن استعمال نمی شود. همچنین مدت زمان انجام آن کوتاه است (حدود یک ساعت) و دوره نقاهت آن به شدت کوتاه است. چون ماده استفاده شده در هیر فیلر اغلب از بدن خود فرد به دست می آید ، ریسک حساسیت نشان دادن پایین می آید. علاوه بر موارد ذکر شده باید گفت که هزینه آن نیز به صرفه است و نتیجه ای بسیار طبیعی به ارمغان می آورد.

نکاتی که باید به یاد داشته باشید :

لطفا پیش از مراجعه به کلینیک موهای خود را بشویید و از هیچ گونه اسپری یا کرم مو استفاده نکنید. همچنین روز ویزیت از مراجعه به سونا ، استخر ، جکوزی و غیره خودداری کنید. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوبروفن به هیچ عنوان نباید مصرف شوند.

آیا هیر فیلر DR.CYJ بی خطر است؟

در این محلول تنها از پپتیدهایی استفاده شده که در سطح جهانی شناخته شده هستند و پس از درمان به بدن آسیبی نمی رسانند. حتی فواید زیادی مثل افزایش ضخامت مو را نیز به دنبال دارند. به علت سیستم تزریق نوآورانه آن ها ، این محلول به عمیق ترین فولیکول ها وارد می شود. برای بهره بردن از آن ضروری است تا به یک کلینیک خوب فیلر مو در تهران مراجعه نمایید.

با اینحال خود عمل تزریق می تواند عوارض جانبی خفیفی را با خود به همراه داشته باشد. در ادامه مقاله هیر فیلر برخی از آن ها را نام برده ایم:

 • درد خفیف در قسمتی که سوزن وارد آن شده
 • سفت شدن پوست کف سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقت

فیلر PRP

این درمان در قسمت های مختلفی از بدن از جمله سر به کار گرفته می شود. پزشکان معمولا از این متد در درمان ریزش موی حاصل از الوپسی آندروژنیک بهره می گیرند. در ادامه قدم هایی که برای تزریق این نوع از هیر فیلر برداشته می شود را به اطلاعتان رسانده ایم.

قدم اول : دکتر بهترین کلینیک تزریق هیر فیلر در تهران یا دستیار او خون را از رگ بازو بیرون می کشد.

قدم دوم : این خون به سانتریفیوژ منتقل می شود.

قدم سوم : سانتریفیوژ خون را تا جایی که اجزای آن از هم جدا شوند ، می چرخاند.

قدم چهارم : متخصص پلاکت ها را با استفاده از سرنگ بیرون می کشد.

قدم پنجم و آخر : پزشک این پلاکت ها را به مناطقی از اسکالپ تزریق می کند.

کل پروسه حدود یک ساعت به طول می انجامد و ممکن است نیاز باشد در چند جلسه به کلینیک مراجعه کنید. معمولا پس از اتمام کار فرد می تواند به فعالیت های معمولی باز گردد و هیچ محدودیتی ندارد.

ماندگاری هیر فیلر

این محلول ها علل ریزش مو مثل افزایش سن ، سرطان ، بیماری های مادرزادی ، آسیب وارد شده از محصولات شیمیایی ، بهم ریختگی هورمونی و بیماری های تیروئیدی را درمان نمی کنند. به همین دلیل نیاز است تا با گذشت زمان چند بار از این رویکرد استفاده شود. اینکه هر چند وقت یکبار باید به کلینیک مراجعه کنید در هر فرد متفاوت است و دکتر با توجه به شرایط شخصی هر نفر و نتیجه درمان اولیه ، به شما پیشنهاد می کند که هر سه تا شش ماه یکبار این روند را تکرار کنید.

تفاوت PRP و مزوتراپی

مزوتراپی شامل تزریق محلول به صورت سطحی می باشد. معمولا داروهای رقیق شده ای مثل مینوکسیدیل ، ویتامین ها و مواد مغذی در آن استعمال می شوند. در صورتی که پی آر پی از پلاکت هایی تشکیل شده که از خون خود بیمار به دست آمده اند.

تحقیقات بیشتری در مورد ریسک ها و خطرات پی آر پی نسبت به مزوتراپی صورت گرفته است. محققان باور دارند در بهره گیری از هیر فیلر ، PRP تاثیر خیلی بیشتری روی ریزش مو دارد ، همچنین زمان و هزینه کمتری نیز نیاز دارد. بسیاری از پزشکان بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران توصیه می کنند این تکنیک به همراه دیگر پروسیجرهای کاشت مو صورت پذیرد تا اثر آن چند برابر شده و فرد به نتیجه دلخواه خود برسد. مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که چون پی آر پی از بدن خود شما به دست می آید خطری ندارد ، اما احتمال دارد نسبت به مواد استفاده شده در مزوتراپی حساسیت نشان دهید.

توجه داشته باشید کسانی که ریزش مو شدید و ارثی دارند باید چند راه درمان را به صورت همزمان انجام دهند. این رویکردها شامل پی آر پی ، مزو تراپی و هیر فیلر هست و درمان صد درصد را به همراه خواهند داشت.

دوره نقاهت بعد از هیر فیلر

پس از گذشت حدود سی روز از اولین جلسه تزریق ، می توانید روند کاهشی ریزش مو را مشاهده نمایید. در جلسه های بعدی ، گردش خون به ناحیه تزریق افزایش می یابد تا از این طریق فولیکول ها احیا شده و رشد مو با سرعت بیشتری اتفاق بیافتد.

بعد از اینکه تحت این درمان قرار گرفتید ، توصیه می شود تا به صورت روزانه از محلول هایی که فولیکول های مو را ترمیم و احیا می کنند استفاده نمایید. به پیشنهاد پزشکان بهترین کلینیک فیلر مو در تهران ، این محلول باید روزانه دو بار استعمال شود و هر بار سه ساعت روی پوست سر باقی بماند. 

در نظر داشته باشید که افراد با یکدیگر متفاوت هستند و به همین دلیل مشاهده نتیجه نهایی تزریق هیر فیلر برای هر شخص متفاوت خواهد بود ، اما می توان گفت که در کل بعد از یک سال می توان نتیجه حاصل شده را به صورت کامل مشاهده نمود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top