logo
خانه » هیدرودرم | کلینیک ایدن

هیدرودرم | کلینیک ایدن

پوست زیبا و درخشان یکی از استاندارهای زیبایی می باشد که برخی از افراد به صورت ژنتیکی از آن برخوردار هستند. اما افراد دیگر با مشکلات پوستی از جمله چین و چروک ، لکه های پوستی ، بزرگ بودن منافذ و غیره دست و پنجه نرم می کنند. اگر شما نیز از این گروه هستید ، هیدرودرم یا هیدرودرم ابریژن به کمک شما آمده است. برای اینکه از اطلاعات مفیدی در این باره برخوردار شوید ، با کلینیک ایدن همراه باشید.

 

هیدرودرم + کلینیک ایدن

 

هیدرودرم چیست؟

این تکنیک ، یک روش درمانی است که در آن از آب برای لایه برداری سطح پوست به کار گرفته می شود. درماتولوژیست با استفاده از یک هندپیس ، ذرات کوچکی را به روی پوست پخش می کند و در عین حال سلول های مرده پوست ، خاک و آلودگی ها را به وسیله ساکشن بر می دارد. از مزیت های این رویه ، می توان به بهتر شدن بافت پوست و کاهش چروک ها اشاره نمود.

نام های دیگر این متد ، هیدرومیکرودرم و یا هیدرودرم ابریژن می باشد. بسته به انتخاب درماتولوژیست و همچنین اهداف متقاضی ، روش های متفاوتی برای انجام این رویکرد وجود دارد. اما درکل تمامی آن ها از چند مرحله پایه پیروی می کنند.

هیدرودرم چه فوایدی دارد؟

شاید یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای این روند جوانسازی و درمانی این باشد که نتیجه آن هم دائمی است و هم سریعا خود را نشان می دهد. بسیاری از زیباجویان گزارش داده اند که درست بعد از بهره گرفتن از این درمان پوستشان روشن تر و نرم تر شده است. البته با توجه به اینکه پوست لایه برداری شده و در طول این روند مواد آبرسان روی آن پاشیده شده است ، همین انتظار نیز می رود. از دیگر فواید این پروسه می توان موارد زیر را نام برد :

 • پاک شدن لکه های سیاه
 • محو شدن چین و چروک ها
 • کوچک شدن منافذ باز پوست
 • یکدست شدن رنگ پوست
 • آبرسانی و درخشان شدن صورت
 • نتیجه سریع و دائمی

بسیاری از افراد درست قبل از یک مراسم مهم ، هیدرودرم را انجام می دهند ، زیرا نتیجه این پروسیجر بین یک هفته تا ده روز ماندگاری دارد. این یکی از مزیت های مهم این رویکرد نسبت به میکرودرم ، لیزر و یا لایه برداری شیمیایی می باشد. تمامی این تکنیک ها مقداری قرمزی و پوسته پوسته شدن را با خود به همراه دارند و برای رسیدن به نتیجه ای ماندگار ، باید طی چند جلسه انجام شوند.

با اینکه تاثیرگذاری هیدرودرم تا مدتی طولانی قابل مشاهده است ، اما بهره گرفتن از جلسات متعدد موجب بهبود بافت پوست شده و چین و چروک و همچنین لکه های تیره را از بین می برد. این امر به این علت رخ می دهد که لایه برداری مرتب نه تنها ظاهر پوست را بهتر می کند ، بلکه تولید کلاژن را تا حد زیادی بالا می برد.

معایب

البته که مثل هر روش دیگری ، این متد عیوبی را نیز با خود به همراه دارد. برای مثال برای مشاهده نتیجه های ماندگارتر مثل کم شدن چین و چروک و محو شدن آفتاب سوختگی ، باید از جلسات بیشتری بهره بگیرید. چون این پروسیجر بسیار ملایم می باشد ، نتیجه آن نیز ظریف و نا محسوس خواهد بود.

قطعا طی یک جلسه از هیدرو ابریژن آبرسانی به پوست انجام خواهد شد و درخشندگی به آن باز خواهد گشت ، اما انتظار نداشته باشید که با تغییر زیادی در سن پوست از کلینیک خارج شوید.

چه کسانی می توانند از این روش بهره بگیرند؟

این رویکرد تقریبا برای تمامی افراد مناسب می باشد و روی انواع پوست جواب می دهد. اهمیتی ندارد که پوست شما چرب یا خشک باشد ، در هر صورت می توانید از مزایا و تاثیرات مفید این روند بهره مند شوید. اما در صورتی که از هر نوع بیماری پوستی رنج می برید ، ابتدا پزشک خود را مطلع سازید و بعد به تشخیص ایشان ، درمان را ادامه دهید.

روش انجام هیدرودرم ابریژن

در کل می توان این روش جوانسازی پوست را به شش مرحله تقسیم بندی کرد. در این بخش توضیح مفصلی در این مورد برای شما گرد آوری کرده ایم :

 1. قدم اول : سم زدایی

در ابتدا ، تمامی سموم و آلودگی ها در طی یک رویکرد بدون درد از منافذ پوست تخلیه خواهند شد. دتاکس نام دیگر این پروسه است و با انجام آن  ، عمل خون رسانی به شکل بهتری به سمت صورت و گردن انجام می گردد. این قدم پیش نیاز مراحل بعدی می باشد ، زیرا عمل آب رسانی با سهولت بیشتری صورت خواهد پذیرفت و ماندگاری هیدرودرم نیز بالاتر می رود.

 1. قدم دوم : لایه برداری

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد ، سلول های مرده پوست باید از روی صورت برداشته شوند. شاید برای این رویه ، نام اسکفولیاسیون نیز به گوش شما خورده باشد. این روند درمانی طوری طراحی شده است تا تنها خارجی ترین لایه پوست ، به نام استراتوم کورنیوم برداشته شده و آسیبی به بافت های زیرین آن وارد نشود.

حال با به کار گرفتن هندپیس هیدرودرم ابریژن ، سرم تقویت کننده روی پوست استعمال خواهد شد. این محلول حاوی مواد مغذی از جمله عصاره های گیاهی مفید ، لاکتیک اسید  و گلوکوزامین می باشد و سلول های مرده را از روی سطح پوست جدا می کند.

 1. قدم سوم : درخشان کردن پوست

در این مرحله ، درماتولوژیست سعی می کند با بهره گرفتن از اسیدهایی مانند گلیکولیک اسید و سالیسیلیک اسید که در دسته اسیدهای ملایم قرار می گیرند ، پوست را جوانسازی نماید. از فواید این اسیدها این است که آلودگی های جا مانده در منافذ باز پوست را نرم می کنند تا راحت تر خارج شوند. اشخاصی که پوست چرب دارند و یا در معرض آکنه هستند ، کاندید مناسبی برای بهره گرفتن از این تکنیک جوانسازی می باشند.

 1. قدم چهارم : پاکسازی ثانویه

اسیدهایی که تا اینجا روی پوست قرار گرفتند و عمل لایه برداری را انجام دادند نیز باید تمیز شوند. در این بخش از رویکرد سیستم ساکشن هندپیس به کار گرفته می شود تا باقی مانده آلودگی ها و سلول ها مرده را بردارد. این ساکشن کارکردی شبیه به ماساژ نیز دارد ؛ بنابراین می توان گفت که عمل خونرسانی با بهبود مواجه خواهد شد.

 1. قدم پنجم : آب رسانی

استعمال سرم آبرسان ، مرحله بعدی از روند جوانسازی هیدرودرم ابریژن می باشد. این محلول حاوی آنتی اکسیدان هایی می باشد که منجر به صاف و درخشان شدن پوست زیباجویان می شوند. سرم درمابیلدر ، یک محلول جوان کننده و ضد پیری می باشد که تولید کلاژن را بالا می برد. همانطور که اطلاع دارید کلاژن یکی از موادی است که چین و چروک های عمقی پوست را از بین می برد.

 1. قدم ششم : نوردرمانی

نور مادون قرمز ، تاثیر ضد پیری دارد و استفاده از آن در این درمان ، منجر به جوانسازی پوست می شود. نور قرمز با تحریک تولید کلاژن شفافیت پوست را بالا می برد. در مقابل نور آبی در رفع آکنه و جوش به متقاضی یاری می رساند.

اکسیژن اینفیوژن یک قدم اختیاری است که مراجعه کنندگان گرامی می توانند از آن بهره بگیرند. در این پروتوکل مولکول ضد پیری کاملا طبیعی و نچرال ، یا همان اکسیژن خالص روی پوست پاشیده می شود. این امر دوباره به سلول های خسته انرژی می دهد تا جوانی و درخشندگی خود را به دست آورند. پس از انجام این متد در هیدرودرم ، پوست آبرسانی شده و شفافیت و رنگ به آن باز می گردد. این رویکرد مزیت های دیگری نیز دارد که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم :

 • صورت را پاکسازی می کند
 • به پوست آبرسانی می نماید
 • ظاهر را درخشان و سرحال نشان می دهد

ریکاوری

این پروسیجر نیازی به دوره نقاهت ندارد ، برای همین می توانید حتی زمانی که مشغله های زیادی دارید نیز آن را انجام دهید. این پروسه برای پوست های حساس نیز بسیار مناسب می باشد ؛ زیرا هیچ ماده شیمیایی و اسید ناملایمی که بتواند منجر به التهاب و سوزش شود در آن استفاده نخواهد شد.

تفاوت بین هیدرودرم ابریژن و میکرودرم ابریژن

مهم ترین و بزرگ ترین تفاوت این دو روش این است که در میکرودرم ، کریستال هایی به روی پوست پاشیده می شوند ، اما در این روش تنها از محلول های پوستی برای لایه برداری کمک گرفته خواهد شد. هر دو پروسیجر سطح بیرونی پوست را لایه برداری می کنند و در کل می توان گفت بین این دو تکنیک ، هیدرو ملایم تر عمل می نماید.

در نتیجه اگر به دنبال نتیجه ای هستید که بیشتر روی ظاهر تاثیر گذارد ؛ برای مثال محو کردن اسکارهای آکنه متوسط تا شدید ، میکرودرم انتخاب بهتری می باشد. برای از بین بردن اسکارهای آکنه خفیف ، باید چند جلسه تحت هیدرو قرار گیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top