logo
خانه » ماموپلاستی و سینه هایی خوش فرم | کلینیک ایدن

ماموپلاستی و سینه هایی خوش فرم | کلینیک ایدن

امروزه با به وجود آمدن تغییرات بسیار زیادی در سبک زندگی داشتن اندام و چهره ای زیبا یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دغدغه های ما انسان ها شده است. از همین رو افراد بسیار زیادی هستند که به دنبال روش هایی برای زیبا تر کردن خود یا برطرف کردن برخی از ایرادات ظاهری خود می باشند. از جمله محبوب ترین عمل های زیبایی که امروزه در میان خانم ها بسیار رواج پیدا کرده است ماموپلاستی می باشد. از همین رو ما در این مقاله از کلینیک ایدن بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران قصد داریم به توضیح سوالاتی که ممکن است در ذهن هر خانمی که از سایز سینه های خود ناراضی است به وجود می آید بپردازیم.

 

ماموپلاستی + کلینیک ایدن

 

چرا افراد به سراغ ماموپلاستی در تهران می روند؟

این عمل موجب زیبا تر شدن و خوش فرم شدن اندام شده و تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس افراد دارد. ماموپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه است که به منظور کوچک کردن سایز و کاهش حجم سینه ها انجام می شود. شاید این عمل را کمتر کسی بشناسد ؛ چرا که به نظر می رسد اغلب خانم ها تمایل دارند تا حجم سینه های خود را افزایش دهند و سینه های خوش فرم و بزرگی داشته باشند. اما در این میان بانوانی نیز هستند که از بزرگ بودن سینه های خود ناراضی می باشند و زیاد بودن حجم آن ها باعث ناراحتی و آزار و اذیت آن ها می شود ، از همین رو به دنبال راهی برای کوچک کردن سینه های خود هستند.

همچنین این امکان وجود دارد تا اندازه پستان های برخی از خانم ها نسبت به اندامشان متناسب نبوده و کمی بزرگ تر باشد ؛ از همین رو وزن این عضو به گردن یا شانه هایشان فشار بسیار زیادی وارد کرده و در نهایت موجب بروز احساس درد در این نواحی شود. این موارد باعث می شود تا خانم ها انجام عمل جراحی ماموپلاستی در تهران را به عنوان راهکاری مناسب و ایده آل برای افزایش زیبایی اندام خود بیان کنند. اما مهم ترین مسئله ای که وجود دارد این است که این عمل همانند سایر عمل های زیبایی بدن شناخته نیست و سوالات بسیار زیادی در رابطه با آن وجود دارد

جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

همانطور که در متن فوق به آن اشاره شد متقاضیان اصلی این عمل جراحی خانم ها هستند که با هدف ایجاد تغییر در حجم سینه ها و زیبا تر کردن آن ها صورت می پذیرد. به یاد داشته باشید که هدف اصلی از انجام این عمل تنها زیبایی یا برقراری تناسب نیست ، چرا که می توان آن را با اهداف درمانی و به منظور ایجاد تقارن در بافت های سینه و درمان درد شانه ها و گردن انجام داد.

شاید این نوع عمل جراحی و نتایج آن کمی برایتان تعجب برانگیز باشد اما جالب است بدانید که در برخی از موارد بزرگ بودن سینه ها می تواند در روند خواب یا فعالیت های روزانه و حرکات ورزشی مشکل ایجاد کند. به همین دلیل افرادی که دارای سینه های بزرگ هستند تمایل دارند تا آن ها را کوچک تر کنند. عمل کوچک کردن پستان در تهران می تواند به بانوانی بیاید که به دلایل ظاهری ، پزشکی یا حتی روانی از حجم سینه های خود راضی نیستند و تمایل دارند تا با کاهش سایز آن ها و همچنین خوش فرم شدن آن ها اندامی زیبا و جذاب داشته باشند کمک شایانی کند.

کاندیدای مناسب عمل ماموپلاستی در تهران

همانطور که گفته شد بزرگ بودن بافت پستان ها می تواند به گردن و شانه ها فشار بسیار زیادی را وارد کند و در نهایت موجب ایجاد درد و ناراحتی در این نواحی شود. علاوه بر آن نیز گرمای نیمه اول سال باعث تعریق این ناحیه و در نهایت عرق سوز شدن و ایجاد زخم در آن می شود که همین مسئله باعث شده انجام عمل کوچک کردن سینه در برخی از زنان ضرورت یابد. همچنین بزرگ بودن پستان ها در خانم هایی که دارای اندامی کوچک و به اصطلاح ریز هستند باعث می شود تناسب اندام آن ها بر هم ریزد و از زیبایی آن ها کم کند ، به علاوه می تواند برای آن ها در زمان خرید یا دوخت لباس مشکلات متعددی را ایجاد کند. از همین رو می توان گفت عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن پستان در خانم ها ، مخصوص کسانی است که از بزرگ بودن سایز سینه های خود ناراضی هستند و تمایل دارند تا با کوچک کردن سایز آن ها به اندامی ایده آل دست پیدا کنند.

این افراد باید عمل کوچک کردن پستان را از ذهن خود بیرون کنند!!!

با وجود اینکه این بزرگ بودن سینه می تواند دردسر ساز باشد و مشکلات عدیده ای را برای افراد به وجود آورد اما تمامی افرادی که از بزرگ بودن سینه های خود ناراضی هستند نمی توانند اقدام به انجام این عمل جراحی کنند ؛ چرا که ممکن است طی انجام این عمل جراحی سلامت عمومی فرد به خطر افتد. به همین دلیل شخصی که قصد دارد آن را انجام دهد ابتدا باید توسط یک جراح پلاستیک مجرب و متبحر معاینه شود. به طور کلی انجام ماموپلاستی در تهران برای کسانی که به دیابت و بیماری های خود ایمنی دچار هستند ممنوع می باشد.

افرادی که دچار اختلال در انعقاد خون هستند یا بنا بر دلایل مختلفی ترمیم زخم های آن ها نیاز به زمان طولانی دارد ، نمی توانند از این تکنیک استفاده کنند. انجام این نوع عمل جراحی برای افرادی که اضافه وزن بسیار زیادی دارند یا در حال افزایش و کاهش وزن هستند نیز مناسب نمی باشد. خانم هایی که در سن رشد قرار دارند به دلیل تکمیل نشدن رشد بافت سینه ها و به تکامل نرسیدن آن ها نمی توانند کاندید مناسبی برای انجام این فرایند باشند ؛ از همین رو نیاز است تا برای انجام آن مدت زمانی را صبر کرد.

مزایای ماموپلاستی در تهران

اصلی ترین و مهم ترین مزیتی که این نوع عمل زیبایی سینه با خود به همراه دارد این است که سایز سینه ها و حجم آن ها را به گونه ای کاهش می دهد که شخص اندامی متناسب و زیبا تر داشته باشد. علاوه بر آن نیز این عمل قادر است تا بافت سینه را سفت تر و خوش فرم تر کند. طی این فرایند ممکن است نیاز باشد تا سینه ها کمی لیفت داده شوند و به سمت بالا کشیده شوند تا نتایجی خارق العاده و زیبا را به وجود آورند.

پس از این فرایند سینه های شخص زیبا و خوش فرم خواهد بود و با اندام او تناسب خواهد داشت. با انجام عمل زیبایی کوچک کردن پستان ، فرم سینه ها در لباس های مختلف زیبا بوده و همین مسئله باعث می شود تا اعتماد به نفس افراد بالا تر رود. با کاهش حجم سینه ها درد و ناراحتی گردن و شانه ها تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و متقاضی نیز با خیالی آسوده و بدون نگرانی می تواند به انجام فعالیت های روز مره و ورزشی خود بپردازد.

ماندگاری نتایج

تغییراتی که در فرم ، سایز و حجم سینه ها به وجود می آید بعد از انجام عمل جراحی کاملا قابل لمس می باشد. اما تورم و دیگر عوارض جانبی کوتاه مدت آن این اجازه را به شما نمی دهند تا شما شاهد نتایج واقعی و نهایی باشید. به همین دلیل باید مدت کوتاهی را صبر کنید تا نتایج به خوبی خود را نشان دهند. نتایج واقعی عمل ماموپلاستی حدود یک تا یک سال و نیم بعد از اتمام پروسه درمان نمایان می شوند و تا پایان عمر همراه شما باقی خواهند ماند. البته که در این زمینه نباید تاثیر تغییرات وزن و افزایش سن را نادیده گرفت.

همچنین به یاد داشته باشید که اگر توصیه های بعد از انجام عمل جراحی که توسط جراح و متخصص شما بیان شده است را به درستی و به طور کامل انجام ندهید و سبک زندگی مناسب و درستی را در پیش نگیرید ، سینه های شما حالتی افتاده پیدا خواهند کرد و فرم نهایی خود را از دست می دهند. البته این به این معنی نیست که اندازه سینه ها به مرور زمان یا رعایت نکردن دستورالعمل ها به حالت اولیه باز می گردد. اندازه بافت سینه عمل شده تا پایان عمر ثابت بوده و ممکن است تنها فرم آن ها تغییر کند یا کمی افتاده شود.

عمل کوچک کردن پستان محدودیت سنی دارد؟

پزشکان و متخصصان این زمینه توصیه می کنند عمل ماموپلاستی در تهران زمانی صورت پذیرد که سینه ها به رشد مناسب خود رسیده باشند. اغلب پزشکان با انجام این فرایند در اوایل سن 20 سالگی و همچنین دوران نوجوانی مخالف هستند و ترجیح می دهند تا این فرایند در سنین بالا تر از 22 سالگی انجام شود. همچنین انجام این عمل جراحی به هیچ عنوان برای خانم های مسن پیشنهاد نمی شود. چرا که افراد در سنین بالا تر از 70 سال خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده اند و به همین دلیل سینه های آن ها دچار افتادگی می شود. از همین رو بهتر است برای به دست آوردن سینه های خوش فرم و زیبا از دیگر روش های جراحی زیبایی برای اصلاح سینه های خود استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که گاهاً این خانم ها با صلاح دید جراح و نظر او قادر به انجام جراحی کوچک کردن سینه می باشند.

آماده شدن برای ماموپلاستی در تهران

برای اینکه از بهترین نتیجه بهره مند شوید و با ریسک ها و عوارض کمتری رو به رو شوید ، نیاز است تا اقداماتی را به انجام رسانید. بهترین جراح سینه تهران وظیفه دارد تا در مورد این اقدامات به بیمار خود مشاوره دهد و او را از عارضه های احتمالی با خبر سازد. با اینحال ما در این بخش برخی از نکات مهم در این رابطه را بیان کرده ایم :

 • در مورد نوع بیهوشی یا بی حسی استفاده شده در عمل با پزشک خود صحبت نمایید
 • از عارضه های احتمالی به طور کامل اطلاع کسب کنید و سپس با سبک سنگین کردن مزایا و معایب ، تصمیم نهایی را بگیرید
 • قبل و بعد از فرآیند ، به مدت چند هفته سیگار کشیدن را ترک کنید
 • سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشید و تمام آزمایشات تجویز شده را به انجام رسانید
 • در مورد اندازه ای که می خواهید به آن برسید با جراح مشورت نمایید
 • توصیه های لازم در مورد مراقبت های بعد از ماموپلاستی در تهران را از پزشک دریافت نمایید.
 • استفاده از آسپرین و رقیق کننده های خون مثل برخی مکمل ها و امگا 3 را کنار بگذارید تا خونریزی بعد از عمل رخ ندهد.
 • پیش از مراجعه به کلینیک برای جراحی ، از دئودورانت ، عطر ، لوسیون و غیره استفاده نکنید.

بعد از جراحی کاهشی سینه در تهران چه کار کنیم؟

پس از اتمام فرآیند ، باید در دوره نقاهت به اندازه کافی استراحت کنید و تمامی نکات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی را مو به مو به انجام رسانید تا ریسک بروز عوارض به حداقل برسد. برخی از نکاتی که در ادامه ذکر کرده ایم برای این امر لازم می باشند :

 • به طور مرتب داروهای تجویز شده را مصرف کنید
 • از بلند کردن اجسام سنگین و حتی کودک خود پرهیز کنید
 • مصرف نمک را به حداقل رسانید تا تورم کاهش یابد
 • می توانید از میوه هایی مثل آناناس برای کم کردن ورم استفاده کنید
 • در طول دوره نقاهت از سوتین طبی مخصوص بهره بگیرید
 • یک رژیم غذایی سبک را پیش بگیرید و غذاهای نرم میل کنید
 • هیدراته بمانید و آب کافی بنوشید
 • بعد از مشورت با پزشکان بهترین کلینیک جراحی سینه در تهران ، پیاده روی سبک را شروع کنید تا ریکاوری با سرعت بیشتری پیش رود
 • تا یک ماه بعد از ماموپلاستی از نوشیدن الکل و مصرف دخانیات پرهیز کنید.
 • زخم ها و پانسمان را خشک نگه دارید تا از خطر عفونت دور بمانید.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top