logo
خانه » ماساژ | کلینیک ایدن

ماساژ | کلینیک ایدن

در دنیای امروز و با بیشتر شدن مشغله ها ، افراد بیش از پیش از لحاظ جسمی و روحی خسته می شوند. اگر شما نیز در دسته افرادی هستید که نیاز به خالی کردن استرس و فشارهای خود هستید ، به شما پیشنهاد می کنیم تحت پروسه ای به نام ماساژ قرار گیرید. در طول این رویه ، یک ماسور حرفه ای به عضلات و مفصل های بدن فشار وارد می کند تا درد و گرفتگی آن ها برطرف شود. با کلینیک ایدن همراه باشید تا بیشتر در مورد انواع این تراپی اطلاعات کسب کنید.

 

ماساژ + کلینیک ایدن

کدام نوع ماساژ بهتر است؟

شاید اطلاع داشته باشید که مدل های مختلفی برای این پروسه وجود دارد و برای انتخاب آن گیج شده باشید. در این بخش در مورد تکنیک های این رویکرد و اقداماتی که در هر جلسه انجام می پذیرد توضیحاتی را خدمت شما ارائه داده ایم.
سبک هایی که در این تراپی استفاده می شوند از حرکات نرم و طولانی ، تا حرکات با فشار و ضربه ای را در بر می گیرند. برخی ماسورها از روغن و لوسیون بهره می گیرند و برخی ترجیح می دهند از این موارد استفاده نکنند. در برخی کلینیک ها لازم است مراجعه کننده لباس های خود را از تن بیرون آورد ، و در دیگر مراکز چنین کاری لازم نیست. توجه داشته باشید که این پروسیجر بسته به انتخاب شما ، می تواند از پنج دقیقه تا دو ساعت به طول بی انجامد.
پیش از اینکه سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید ، باید از خود بپرسید که به چه علت به سراغ این رویه رفته اید؟ آیا ماساژ را برای کنترل استرس انجام می دهید و یا برای بهتر کردن یک بیماری خاص به سراغ آن رفته اید؟ قبل از هر اقدامی ، باید پزشک را از هدف خود مطلع سازید تا سبک استفاده شده در طول جلسه را مشخص نماید.

انواع مختلف این درمان

در این قسمت سعی کرده ایم شما را با انواع مختلفی از این تراپی آشنا کنیم.

ماساژ سوئدی

شایع ترین سبک ، روش سوئدی می باشد. این رویکرد شامل حرکات نرم ، طولانی و همچنین سبک ، ریتمیک و ضربه ای می شود. ماسور این استروک ( حرکات ) را روی بالایی ترین لایه های عضله اعمال می کند. این امر با حرکت مفاصل ترکیب شده است.
با کاهش فشار غضلات ، تکنیک سوئدی هم می تواند آرامش بخش و هم انرژی بخش باشد ؛ و حتی در مواردی به درمان یک آسیب نیز کمک کند. چهار استروک شایع در این روش شامل موارد زیر می شود :

افلوراژ : حرکتی نرم و آهسته که برای شل کردن بافت های نرم استفاده می شود.

پتریساژ : فشردن ، انجام حرکات چرخشی و یا ورز دادن عضلات که در ادامه افلوراژ انجام می شود.

فریکشن : استروک های عمیق و دورانی که باعث می شود لایه های بافت در برابر یکدیگر مالیده شوند. همین حرکت جریان خون را بهتر کرده و بافت اسکار را نیز از بین می برد.

تاپوتمنت : ضربه های کوتاه و متناوب که با دست ، انگشتان و یا کناره دست ها اعمال می شود.

ماساژ بافت عمیق

این رویکرد برای رسیدگی به نقاط خاص و دردناکی از بدن مناسب است. ماسور از حرکات آرام و ظریف استفاده می کند تا فشار را روی لایه هایی از عضلات ، تاندون ها یا دیگر بافت های عمیق زیر پوست وارد نماید. با اینکه این متد نسبت به دیگر روش ها استروک های ریتمیک کمتری دارد اما می تواند در کاهش درد بیماری های مزمن کمک کننده باشد و در درمان آسیب هایی که به عضله وارد شده تاثیرگذار باشد.

ماساژ ورزشی یا اسپرت

این رویه طوری طراحی شده است تا سیستم عضلات را بهبود بخشد و به ورزشکاران قبل ، حین و یا بعد از رویدادهای ورزشی کمک کند. شما می توانید برای افزایش انعطاف پذیری و پیشگیری از بروز صدمات ، و یا برطرف کردن گرفتگی عضلات از این پروسه بهره بگیرید.

ماساژ شیاتسو

در زبان ژاپنی ، شیاتسو به معنی فشار انگشتان است. در این متد ماسور از فشاری متنوع و ریتیک روی بخش های مشخصی از بدن استفاده می کند. این نقاط اکوپرشر نام دارند و در بهبود نیروی حیات فرد تاثیر مثبتی می گذارند. متخصصان اذغان داشته اند تکنیک شیاتسو انسداد این نقاط را از بین می برد.

ماساژ تایلندی

در طول این روند ، تراپیست با استفاده از بدن خود ، مراجعه کننده را در پوزیشن های مختلف قرار می دهد. این نوع تراگی شامل فشار به عضلات ، حرکت مفاصل و اکوپرشر می شود.

ماساژ غدد لنفاوی

در این پروسیجر ، ماسور به آرامی بافت هایی که برای افزایش گردش مایعات لنفاوی طراحی شده اند را ورز می دهد. لنف یک مایع سرشار از پروتئین است که از طریق عروق لنفاوی در بدن حرکت می کند. این مایع ذراتی مثل باکتری ، ویروس و ضایعات دیگر را جمع کرده و به غدد لنفاوی منتقل می نماید. سپس این غدد این مایع را تصفیه می کنند تا ناخالصی ها از بدن شما خارج شوند. این رویه اغلب با فشار کم و همراه با استروک های طولانی و آرام روی پوست انجام می شود تا حرکت لنف در بدن را بهبود بخشد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top