logo
خانه » لیپوماتیک ، یکی از روش های پیکرتراشی | کلینیک ایدن

لیپوماتیک ، یکی از روش های پیکرتراشی | کلینیک ایدن

از جمله روش های موثر در لاغری موضعی ، لیپوماتیک می باشد. با کمک این پروسه می توان چربی های تجمع یافته در نواحی شکم ، پهلو ، ران ، بازو و حتی غبغب را از بین برد. این فرایند به صورت کلی از زیر شاخه های عمل لیپوساکشن قرار می گیرد اما می توان گفت میزان عوارض و درد ناشی از این پروسه بسیار کمتر است. نکته قابل توجه دیگر در این امر قابل استفاده بودن چربی های خارج شده با این روش است. امروزه از تزریق چربی برای جوانسازی و حجم دهی به نقاط مختلفی از صورت و بدن استفاده می شود که به کمک این پروسه لاغری امکان پذیر است. برای آشنایی بیشتر در این رابطه مطالعه مقاله تهیه شده توسط کلینیک ایدن بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران را از دست ندهید.

 

لیپوماتیک + کلینیک ایدن

 

عمل زیبایی لیپوماتیک موثر در از بین بردن چربی های بدن !

در واقع می توان گفت این رویکرد به معنای نابودی چربی های اضافی بدن و پیکرتراشی است. شما می توانید از چربی های اضافی که از بدنتان خارج می شود ، بعد از فرایند تصفیه شدن ، برای جوانسازی و زیبایی نقاط دیگر بدن استفاده نمایید. می توان بادی کانتورینگ در تهران را از رایج ترین و محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی در زمینه لاغری دانست.

مزایای این جراحی به قدری زیاد است که افرادی که دارای اضافه وزن و یا چاقی متوسط هستند ، نیز برای رسیدن به اندام دلخواه و زیبایی سازی اندام به سراغ آن می روند. اگر معایب و مزایای این پروسه را بررسی نمایید ، می توانید با اطمینان به این نتیجه برسید که لیپوماتیک بهترین روش عمل لاغری است ؛ زیرا کمترین میزان آسیب را به پوست و بافت های بدن وارد می کند. همچنین دوره نقاهت و ریکاوری پس از درمان کوتاه بوده و داوطلبین به سرعت می توانند به فعالیت های روزانه زندگی خود باز گردند.

لیپوماتیک در تهران چگونه انجام می شود ؟

یکی از جدیدترین روش های لاغری می باشد. این دستگاه دارای مکش و یک پمپ تولید باد است. از قسمت های مهم این دستگاه کانولا بوده که از استیل ضد زنگ ساخته شده است. در طی انجام پیکرتراشی لازم است روی قسمت مشخصی از بافت بدن برش 2 الی 5 میلی متری ایجاد شود. سپس کانولا از طریق این  برش ها به بافت چربی وارد شده و اقدام به تخریب و خرد کردن چربی های زیر پوست می کند. این کار به کمک چرخش های دورانی و بالا پایین رفتن کانولا انجام می شود. در نهایت پمپ طراحی شده در قسمت سر کانولا چربی های کوچک شده را به بیرون از بدن می کشد. در واقع می توان گفت این فرایند لاغری موضعی شامل 3 مرحله اصلی می باشد :

 1. بیهوشی بیمار و استریل شدن اهداف مورد نظر
 2. ایجاد برش لازم برای ورود کانولا به بدن
 3. ایجاد حرکات ارتعاشی و استخراج چربی های اضافی بدن

انواع لیپوماتیک

این پروسیجر ، به رویه های مختلفی صورت می پذیرد که در این بخش در مورد آن توضیح داده ایم.

 1. لیپو به روش تامسنت (Tumescent)

این رویه را می توان گاها بدون بیهوشی عمومی به انجام رساند. در این روش که با نام پیکرتراشی با بی حسی نیز شناخته می شود ، پیش از تخلیه چربی آدرنالین ، سالین و مایع بی حسی موضعی به بدن بیمار وارد می شود. مقدار سالین تزریق شده در حدود دو یا سه برابر بیشتر از حجم چربی بیرون آورده شده می باشد.

یکی از نگرانی هایی که در لیپو به روش سنتی وجود دارد ، ریسک بروز عوارض جانبی بیهوشی عمومی ، مثل خونریزی می باشد. این روش به این دلیل استفاده می شود تا یک جایگزین مناسب برای رویکرد قدیمی باشد و همچنین نتیجه بهتری حاصل شود. اما در نظر داشته باشید که عمل با متد تامسنت همچنان یک جراحی محسوب می شود و بدون عارضه نیست ، بنابراین برای انجام آن نیاز است تا به یک کلینیک خوب لیپوماتیک در تهران مراجعه کنید تا سفری ایمن داشته باشید.

در روش تامسنت در حدود سه تا پنج لیتر چربی خارج می شود ، در صورتی که مقدار این چربی در رویکرد سنتی بین هشت تا ده لیتر می باشد. البته این موضوع دوره ریکاوری را کوتاه تر می کند.

در نظر داشته باشید که با تزریق مایع ، پوست نیز متورم می شود و روند تخلیه چربی با دقت بسیار بالاتری صورت می پذیرد. علاوه بر این ، آدرنالین داخل این مایع رگ ها را تنگ می کند و همین امر ، ریسک خونریزی را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد. استفاده از این ماده به جای بیهوشی ریسک عوارض دیگری را نیز کاهش می دهد که در ادامه ذکر کرده ایم :

 • درد عضلانی
 • گلو درد
 • سر درد
 • حالت تهوع و استفراغ
 • تب و لرز

بهترین متقاضیان و کاندیداهای این متد چه کسانی هستند ؟

باید گفت تصمیم برای انجام جراحی لاغری لیپوماتیک در تهران بسیار شخصی و منحصر به فرد می باشد ؛ بنابراین افراد باید با میل شخصی خود نسبت به انجام این عمل اقدام نمایند. می توان گقت بادی کانتورینگ روشی کم عارضه بوده و برای افرادی که قادر به کاهش وزن با روش هایی مثل رژیم غذای و ورزش کردن نیستند ، بهترین گزینه به شمار می آید.

بهترین سن برای انجام این تکنیک بین 30 الی 50 سالگی می باشد ، در صورتی که سن بسیار پایین و یا بالایی دارید ، کاندید خوبی برای پیکرتراشی نیستید. در سنین پایین تر توصیه می شود حتما به کمک ورزش و رعایت رژیم غذایی ، وزن خود را کاهش دهید. همچنین انجام این عمل در سنین بلوغ به هیچ عنوان توصیه نمی شود ؛ زیرا بدن در حال رشد می باشد. در سنین بالا نیز ریسک خطرات جراحی وجود دارد و از طرف دیگر از آنجایی که خاصیت کشسانی و کیفیت پوست با افزایش سن کاهش پیدا می کنند ، این موضوع در نتیجه جراحی تاثیرگذار بوده و ممکن است بعد از تخلیه چربی ها ، پوست حالت افتاده پیدا کند که چندان خوشایند نیست.

افرادی که عادت به نوشیدن الکل و یا مصرف دخانیات دارند ، کاندید خوبی برای انجام لیپوماتیک نیستند و انجام جراحی لاغری برای آن ها با ریسک بالایی همراه است. در صورتی که قصد انجام عمل لاغری بدن را دارید ، توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از جراحی پیکرتراشی ، مصرف سیگار و الکل را ترک نمایید.

لازم است متقاضیان این عمل توقعات و انتظارات منطقی داشته باشند. برای اینکه بعد از عمل ، افزایش وزن نداشته باشید ، به توصیه پزشکان بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهید.

از شرایط لازم برای انجام این فرآیند ، عدم مصرف هرگونه دارو می باشد. همچنین جراحی لاغری موضعی در مادران باردار و شیرده انجام نمی شود ؛ زیرا استفاده از داروی بی حسی ، برای نوزاد خطرناک است.

به صورت کلی باید گفت اگر تمامی روش های لازم برای کاهش وزن مثل ورزش کردن و یا رعایت رژیم غذایی را انجام داده اید ، با این حال اضافه وزن دارید ، می توان گفت لیپوماتیک برای رفع چاقی های موضعی شما بهترین گزینه می باشد.

پس از انجام این رویه شاهد چه تغییراتی هستیم ؟

نتایج این پروسه کاملا قابل تشخیص و ملموس می باشد. شما بلافاصله بعد از عمل شاهد تغییرات ایجاد شده در فرم اندام خود خواهید بود. تنها دقت داشته باشید که بعد از عمل به دلیل خروج چربی ها ، ممکن است پوست مقداری افتاده به نظر برسد ، اما نگران نباشید ؛ چرا که با استفاده اصولی و درست از گن که بعد از درمان برای شما تجویز می شود ، این مشکل برطرف خواهد شد. تغییرات ایجاد شده با لیپوماتیک در تهران تا زمانی که رژیم غذایی درست و سالمی داشته باشید و فعالیت های بدنی مثل پیاده روی و یا ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید ، تا همیشه ماندگار خواهد بود. در غیر اینصورت ممکن است بعد از مدتی شاهد انباشته شدن چربی های جدید در اندام خود باشید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

اگر از افرادی که عمل بادی کانتورینگ انجام داده اند سوال کنید ، متوجه می شوید که دوران نقاهت بعد از درمان سخت و طولانی نیست. به صورت کلی شما لازم است تنها یک هفته توصیه های لازم را انجام دهید تا از بروز هرگونه عارضه جدی پیشگیری شود ؛ بدین ترتیب می توانید در بازه زمانی کوتاه نتیجه ایده آل و رضایت بخشی را کسب نمایید. از جمله اقدامات مهم در این خصوص عبارت هستند از :

 1. لازم است مراقبت زخم های خود باشید ؛ بنابراین نکات بهداشتی لازم را رعایت کرده تا زخم ها به عفونت دچار نشوند.
 2. از نشستن به مدت 72 ساعت بعد از انجام لیپوماتیک باید خودداری شود ؛ در غیر اینصورت ممکن است پوست شما بد شکل و یا چروک شود.
 3. انجام فعالیت های سنگین ، بلند کردن اشیا و هرگونه فعالیت ورزشی ممنوع است. البته لازم است چند ساعت بعد از جراحی لیپوماتیک در تهران شروع به راه رفتن کنید.
 4. دقت داشته باشید که رژیم غذایی شما بعد از بادی کانتورینگ بسیار مهم است. به همین دلیل باید نسبت به تغییر دادن رژیم غذایی خود با مشورت پزشک تلاش کنید تا دچار افزایش وزن نشوید.
 5. از مصرف الکل و دخانیات بعد از انجام این پروسه باید خودداری شود.
 6. بعد از یک روز مجاز به حمام کردن هستید اما باید از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی تا یک هفته خودداری شود.

مزایای لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش های لاغری موضعی

 • میزان درد و تورم بعد از این عمل بسیار کم است.
 • خروج ترشحات از ناحیه مکش در این روش 36 ساعت طول می کشد ، در حالی که در سایر روش ها این بازه زمانی بسیار بیشتر است.
 • در این روش خطر بروز التهاب بسیار کم است.
 • میزان کوفتگی و احساس خستگی در بدن بعد از اتمام این پروسه به مراتب کمتر از سایر روش های لاغری است.
 • تاکنون هیچ گزارشی از آمبولی چربی ها در لیپوماتیک مشاهده نشده که می توان آن آن را بهترین مزیت این روش دانست.
 • احتمال بروز عفونت نسبت به لیپوساکشن بسیار کمتر است.
 • جای زخم ها بسیار کوچک بوده و به سرعت التیام پیدا می کند.
 • مدت زمان عمل و دوره ریکاوری کوتاه است.
 • این روش منجر به تحریک پوست نمی شود ؛ چرا که برای از بین بردن سلول های چربی پوست از هیچ حرارتی استفاده نمی شود.

آیا این عمل خطرناک است ؟

این جراحی نه تنها خطرناک نیست ؛ بلکه به دلیل کاهش چربی های اضافی بدن ، منجر به افزایش سلامتی افراد نیز خواهد شد. در صورتی که چربی های زیادی در بدن افراد تجمع پیدا کند ، این موضوع با بروز بیماری هایی مثل کبد چرب و کلسترول خون بالا همراه خواهد شد. از طرف دیگر خارج شدن چربی های اضافی و زیبایی اندام ها موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد شده و این موضوع در سلامت روان و همچین ارتباط اجتماعی تاثیر زیادی دارد. دقت داشته باشید که این فرآیند با بیهوشی و بی حسی موضعی انجام می شود به همین دلیل هیچ دردی در طول انجام بادی کانتورینگ احساس نخواهد شد. بعد از این عمل با داشتن سبک زندگی سالم می توانید برای همیشه از زیبایی اندام و سلامت خود لذت ببرید. برای اطمینان از ایمن بودن این پروسه ، توصیه می شود به بهترین کلینیک عمل لیپوماتیک در تهران مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top