logo
خانه » با لیفت شقیقه زمان را به عقب باز گردانید

با لیفت شقیقه زمان را به عقب باز گردانید

به وجود آمدن چین و چروک ، همچنین خطوط دور لب و چشم تنها نشانه های بالا رفتن سن نیستند. این مسئله می تواند روی ابروها و پیشانی نیز تاثیر بگذارد. احتمالا متوجه شده اید که با افزایش سن ابروها دچار افتادگی می شوند و همین موضوع منجر می شود سن شما بیشتر به نظر برسد. اگر شما از دسته افرادی هستید که این موضوع باعث بروز نارضایتی در شما شده است ، می توانید با بهره گرفتن از پروسه ای به نام لیفت شقیقه به هدف خود که زیبا و جوان شدن است برسید. این رویکرد با تکنیک های مختلفی به انجام می رسد که تعیین آن ها به عهده پزشکان کلینیک ایدن ، بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران می باشد. 

 

لیفت شقیقه + کلینیک ایدن

 

فواید لیفت شقیقه

این پروسیجر کم تهاجمی است و دوره نقاهت کوتاهی دارد. همچنین می توان آن را با رویکردهایی مثل لیفت ابرو ، لیفت گردن ، لیفت صورت و تزریق چربی ترکیب کرد. این روند چند مزیت عالی دارد و بر خلاف دیگر تکنیک های لیفت ابرو ، ریسک کمتری دارد و ما را به بهترین نتیجه می رساند. این مزایا شامل موارد زیر می شوند :

 • بیمار به یک چهره جوان ، با طراوت و شاداب می رسد.
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه است و خطرات کمی با آن همراه است.
 • اسکارها و جای زخم ها به خوبی در خط رویش مو پنهان می شوند.
 • نتیجه نهایی تا سال ها باقی می ماند.
 • چین و چروک های ابرو ، پیشانی و گوشه چشم ها از بین می روند یا کاهش می یابند.
 • یک سوم خارجی ابرو بالا می رود
 • گونه افتاده بالا کشیده می شود
 • افتادگی پلک از بین می رود
 • نیازی به بستری شدن و ماندن در بیمارستان نیست
 • ماندگاری آن بالاست و طول عمر زیادی دارد

دقت داشته باشید تنها مشکلی که می تواند پس از لیفت شقیقه رخ دهد این است که پوست بیش از اندازه بریده شود و در نتیجه آن چشم ها کشیده شده و بیمار در بستن آن ها با مشکل رو به رو شود.

تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابروی سنتی در چیست؟

با این که این دو روش با یک قسمت از صورت کار می کنند اما تفاوت های زیادی دارند. لیفت ابرو یک جراحی تهاجمی تر است که کل پیشانی را بالا می برد. این رویکرد می تواند نشانه های پیری و خطوط عمیق تری در پیشانی و ابرو را از بین ببرد. بر خلاف این تکنیک ، در لیفت شقیقه تنها کناره های صورت و پیشانی لیفت می شوند. این روند تاثیری روی میانه پیشانی و بین دو ابرو ندارد.

با وجود اینکه این رویکرد کم تهاجمی می باشد ، اما می تواند تغییرات زیادی را در ویژگی های صورت و ظاهر کلی به ارمغان آورد. علاوه بر ابروها ، معمولا مراجعه کنندگان اظهار داشته اند که با انجام این پروسه چشم هایشان نیز زیباتر و جوان تر به نظر می رسد.

این امر چگونه به انجام می رسد؟

جراح در دو طرف پیشانی و در شقیقه ها از بی حسی موضعی استفاده می کند و برش های کوچکی را در خط رویش مو ایجاد می کند. همین مسئله موجب می شود پس از اتمام عمل و بهبودی کامل ، جای زخم ها به هیچ عنوان در دید نباشند و به خوبی در موها پنهان شوند. ایشان در مرحله بعدی جایگاه بافت های زیرین را تغییر می دهند و به سمت بالا می کشند. این امر چروک ها را از داخل بر طرف می کند و همچنین قسمت های خارجی صورت را لیفت می کند. در قدم بعدی پوست اضافی بریده می شود و برش با بخیه های کوچک جذبی یا غیر جذبی بسته می شوند.

اکثر افرادی که به کلینیک ایدن مراجعه می کنند پس از اتمام لیفت شقیقه زمانی که تاثیر بی حسی از بین برود ، کمی احساس درد خواهند کرد. همچنین ممکن است کمی کبودی و تورم نیز رخ دهد. این مشکلات کاملا طبیعی هستند و معمولا بعد از چند روز به طور خود به خود از بین می روند و نیازی به اقدام خاصی نیست. بخیه ها نیز اگر جذبی نباشند ، حدود هفت تا ده روز بعد در مطب توسط پزشک یا دستیاران او کشیده می شوند.

چه کسانی می توانند به سراغ این پروسه بروند؟

همان طور که قبلا اشاره شد ، با اینکه این جراحی کم تهاجمی است ، اما برای همه توصیه نمی شود. این روند به مردان و زنانی که ابرو ، شقیقه یا پلک های افتاده دارند کمک شایانی می کند. کسانی که پیش از این از دیگر عمل های زیبایی بهره برده باشند ، به احتمال خیلی زیاد از این جراحی نیز نفع زیادی می برند. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که رشد افراد باید کامل شده باشد و حداقل بیست سال سن داشته باشند.

نکاتی که باید در نظر داشته باشید

با اینکه برای هر شخص بسته به شرایط مدت زمان انجام لیفت شقیقه تفاوت دارد ، اما معمولا حدود یک ساعت به طول می انجامد. این زمان از لحظه ای که بی حسی اعمال می شود تا بستن بخیه ها را در بر می گیرد. همچنین توجه داشته باشید که به علت استفاده از داروی بی حسی موضعی ، هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. اما پس از اتمام کار امکان دارد درد خفیف تا متوسطی را احساس کنید ؛ اما جای نگرانی نیست چون این درد به راحتی توسط قرص های مسکن رفع می شود.

در شرایط خاصی ، نیاز است تا فرد به طور کامل هوشیاری خود را از دست بدهد. به همین خاطر به جای بی حس کردن به صورت موضعی ، از داروهای بیهوشی استفاده خواهد شد و علائم حیاتی مراجعه کننده تحت نظر قرار خواهند گرفت. پس از اتمام کار نیز تا زمانی که شخص هوشیاری خود را به دست آورد ، کادر درمان کنار او می مانند تا  در صورت بروز هرگونه مشکل ، اقدامات فوری و لازم را به عمل رسانند.

اقدامات پیش از لیفت شقیقه

در اکثر مواقع یک جلسه توجیهی به صورت خصوصی برگذار می شود که در آن می توانید با جراح ملاقات داشته باشید. بنابراین پیش از مراجعه تمامی مدارک و سوابق پزشکی خود را آماده کنید تا ایشان با بررسی آن ها از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. به علاوه اگر سوالی دارید ، آن را یادداشت کنید و روز جلسه همراه خود بیاورید تا چیزی از قلم نیافتد. پرسیدن این سوال ها می تواند در رفع استرس و نگرانی کمک بزرگی به شما کند.

متقابلا پزشک هم یک سری سوال را در مورد داروهای مصرفی ، همچنین بیماری ها و جراحی های گذشته از شما می پرسد و به دقت چشم ها و بخش بالایی صورت را معاینه می کند. دقت داشته باشید که لیفت شقیقه نیز یک جراحی محسوب می شود و برای انجام آن لازم است شما نیز اقداماتی را انجام دهید ، برای مثال از دو هفته قبل مصرف نیکوتین و کافئین را قطع کنید. علاوه بر آن از خوردن داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوبروفن پرهیز کنید تا حین پروسه خونریزی رخ ندهد. یکی از نکات خیلی مهم این است که از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید تا ریسک عفونت را به حداقل برسانید.

توصیه های مهم بعد از لیفت شقیقه

رعایت این توصیه ها و دستورات پزشک نقشی حیاتی را در پیشگیری از بروز عوارض جانبی و خطرات ایفا می کنند. با ما همراه باشید تا در این مورد توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم.

 • تا چند هفته نباید به سراغ فعالیت های شدید و سنگین بروید. همچنین از بلند کردن وسایل سنگین به شدت خودداری کنید تا بخیه ها باز نشوند و تورم بدتر نشود. می توانید در هفته اول به تدریج پیاده روی را شروع کنید.
 • تا زمانی که زخم ها بهبود یابند ، به پشت بخوابید و صورت خود را به بالشت نچسبانید. همچنین از دو بالش استفاده کنید تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد. به پهلو خوابیدن نیز به زخم ها فشار وارد می کند و حتی ممکن است باعث باز شدن بخیه ها شود. شما عزیزان می توانید با کمک گرفتن از چند بالش در اطراف خود ، مانع غلت زدن شوید.
 • از قرار گرفتن زیر نور آفتاب خودداری کنید تا پوست دچار تغییر رنگ نشود. پس از خوب شدن جای بخیه ها هم باید از کرم های ضد آفتاب قوی استفاده کنید.
 • به پیشنهاد پزشکان اگر تورم موجب آزار و اذیت شما شده ، می توانید با استفاده از کمپرس سرد کمی آن را کاهش دهید. اگر از یخ استفاده می کنید نیاز است ابتدا یک حوله یا پارچه تمیز دور آن بپیچید.
 • در دو روز اول پس از لیفت شقیقه ، دوش نگیرید. در صورتی که زخم ها در معرض رطوبت قرار گیرند ، احتمال وقوع عفونت تا حد زیادی بالا خواهد رفت. به علاوه زمانی که بالاخره مجاز به استحمام بودید ، هنگام شستشوی سر فشاری به ناحیه لیفت شده وارد نکنید.

هزینه لیفت شقیقه در سال 1402

بسیاری از افرادی که به دنبال جوانسازی صورت خود با استفاده از لیفت کردن شقیقه هستند ، بیشتر از هر چیزی به قیمت آن فکر می کنند و این موضوع تاثیر بسزایی در تصمیم گیری آن ها دارد. باید گفت هزینه لیفتینگ شقیقه در تهران به چند فاکتور وابسته است ؛ اما می توان بیان کردن که قیمت آن در هر صورت از لیفت کلی صورت کمتر است و می توان با بهره گرفتن از آن در هزینه های زیادی صرفه جویی کرد. البته در نظر داشته باشید که می توانید این رویکرد را با دیگر جراحی های زیبایی نیز ترکیب کنید ، در این صورت باید انتظار این را داشته باشید که هزینه بیشتری نیز بپردازید.

در این فرآیند ، میزان تجربه پزشک شما ، نوع پوست بیمار ، عمل هایی که در کنار آن انجام می شود همگی عواملی هستند که روی قیمت آن تاثیر می گذارند. به همین خاطر امکان دارد هزینه لیفت شقیقه در تهران از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

کیفیت در برابر قیمت

با اینکه ممکن است هزینه در تصمیم شما نقشی حیاتی را بازی کند ، اما باید در نظر داشته باشید که نباید کیفیت را فدای قیمت کنید. همانطور که ذکر شد تجربه و تخصص پزشک روی این هزینه تاثیر خواهد گذاشت ، بنابراین باید یک جراح با تجربه را انتخاب نمایید. به این منظور باید نکات زیر را در نظر داشته باشید :

 • در مورد سوابق ، تجربه ، تحصیلات و مدارک پزشک تحقیق کنید
 • در مورد تجربه بیماران سابق ، از آن ها سوالاتی را بپرسید
 • با مشاهده نمونه کارهای جراح ، از میزان مهارت او مطلع شوید

با اینکه هزینه می تواند یک فاکتور اساسی باشد ، اما در صورتی که یک پزشک کم تجربه را انتخاب کنید ممکن است عوارض و خطراتی را برای خود به جان بخرید. بنابراین تحقیقات خود را کامل کرده و در این تصمیم عجله نکنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top