logo
خانه » جراحی پلک و رفع افتادگی

جراحی پلک و رفع افتادگی

چشم ها در برقراری ارتباط و زیبایی صورت نقش بسیار موثر دارند ، با این وجود عوامل مختلفی از جمله افزایش سن روی حالت چشم ها تاثیر گذار هستند. در واقع با افزایش سن از خاصیت کشسانی پوست کاسته می شود و این موضوع موجب افتادگی پلک ها خواهد شد. افتادگی پلک در زیبایی و همچنین بینایی افراد نقش دارد. امروزه با کمک جراحی پلک می توان افتادگی پلک را برطرف نمود و زیبایی و جوانی را به افراد باز گرداند. این عمل با تکنیک و روش های مختلفی برای پلک بالا و یا پایین قابل انجام است. در این مقاله از کلینیک ایدن ، بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران بیشتر در این مورد توضیح داده ایم.

 

جراحی پلک + کلینیک ایدن

 

انواع بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی چشم

جراحی پلک بالا : برای بهبود شکل ظاهری پلک های افتاده و سنگین که موجب خسته و گرفته نشان داده چهره می شود ، می توان عمل زیبایی پلک بالا انجام داد. در موارد نادر ، که افتادگی پلک زیاد باشد ، این موضوع در بینایی نیز اثر می گذارد. در نتیجه با جراحی بلفاروپلاستی در بهترین کلینیک جراحی پلک در تهران و ایجاد برشی در خط چین پلک می توان چربی و پوست اضافی پلک را خارج نمود. سپس پوست پلک به سمت بالا کشیده شده و به کمک بخیه های بسیار ظریف بسته می شود.

عمل پلک پایین : هدف اصلی در جراحی پلک پایین ، برداشتن پوست کیسه ای شکل است که در ناحیه زیر چشم ها ایجاد می شود. در طی این پروسه بافت های چربی و پوست های اضافی حذف شده و در نهایت شکل ظاهری محکم تر و صاف تری در زیر چشم ها خلق می شود. لازم به ذکر است که در برخی شرایط می توان به کمک فیلرهای پوستی و یا تزریق چربی ، نواحی خالی زیر چشم را پر کرد و به این ترتیب سطح صاف تری را ایجاد نمود.

به کمک جراحی پلک می توان به اصلاح مشکلات زیر پرداخت :

  • دیده شدن سفیدی چشم که اغلب به دلیل افتادگی پلک پایین مشاهده می شود.
  • برطرف کردن افتادگی و یا پف پلک
  • بهبود بینایی در مواردی که افتادگی شدید باشد
  • از بین بردن پوست های اضافی پلک

در مواردی که فرد به خشکی چشم ، بیماری دیابت و یا تیروئید چشمی دچار باشد ، محدودیت هایی در انجام این پروسه ایجاد خواهد شد ، به همین دلیل توصیه می شود ابتدا عارضه های مذکور را درمان و کنترل نمایید و سپس برای انجام جراحی پلک اقدام کنید.

آیا برای انجام جراحی زیبایی پلک نیاز به داروی بیهوشی است ؟

عمل زیبایی پلک می تواند با داروی بی حسی و یا بیهوشی در بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران انجام شود. این جراحی سرپایی بوده و نیاز به بستری شدن قبل و بعد از جراحی ندارد. متقاضی بلفاروپلاستی می تواند 1 ساعت بعد از انجام این عمل به منزل بازگشته و دوران نقاهت خود را در منزل سپری کند. جراحی پلک قابل انجام بر روی پلک بالا و پایین می باشد در صورتی که نیاز به انجام عمل پلک بالا و پایین داشته باشید تنها در یک جلسه می توانید ، هر دو چشم خود را جراحی نمایید. مدت زمان انجام این پروسه بر اساس پیچیدگی و همچنین نوع جراحی مشخص می شود.

 

نمونه کار جراحی پلک توسط کلینیک ایدن

 

نکات کلیدی در اقدامات پیش از جراحی پلک 

یک : لازم است برای انجام عمل پلک آمادگی های لازم را داشته باشید :

دو : کیفیت پوست و میزان افتادگی و شلی پوست پلک توسط پزشک به خوبی بررسی می شود.

سه : برای اطمینان از وضعیت جسمانی و سلامت کلی بیمار سوالاتی در رابطه با داروهای مورد استفاده ، سابقه جراحی و بیماری مطرح می شود.

چهار : لازم است برای انجام عمل پلک ناشتا باشید. به همین دلیل به مدت 6 ساعت قبل از شروع عمل نباید چیزی میل کنید و یا بنوشید.

پنج : خانم ها باید توجه داشته باشند که از ارایش کردن و استفاده از محصولات پوستی مراقبتی در روز مراجعه به بهترین کلینیک پوست مو و زیبایی در تهران خودداری نمایید.

شش : بهتر است شب قبل از عمل دوش گرفته و استراحت کافی داشته باشید. دوش گرفتن به خواب راحت کمک زیادی می کند.

هفت : شما بعد از انجام عمل زیبایی پلک به یک همراه نیاز خواهید داشت که کارهای بازگشت به منزل شما را انجام دهد. همچنین بهتر است تا سه روز در انجام کارهای ضروری خود از همراه کمک بگیرید.

میزان ماندگاری جراحی پلک

یکی از پرتکرارترین سوالات افراد در رابطه با جراحی زیبایی پلک در رابطه با ماندگاری نتایج این جراحی می باشد. لازم به ذکر است که موارد بسیاری در حفظ اثرات جراحی و ماندگاری بلفاروپلاستی تاثیر دارد که از مهم ترین آن ها می توان به رعایت دستورالعمل های پزشکی بعد از جراحی ، کیفیت پوست ، سن ، جنسیت ، سبک زندگی ، داشتن رژیم غذایی سالم و غیره اشاره نمود. اما به صورت کلی باید گفت نتایج عمل پلک تا سال ها ماندگار بوده اما از آنجایی که پروسه پیری و افزایش سن قابل پیشگیری نیست ، ممکن است بعد از گذشت 10 سال مجدد شاهد افتادگی و از بین رفتن نتایج عمل باشید.

مراقبت های مهم بعد از عمل پلک

بعد از انجام جراحی پلک ، پمادهای آنتی بیوتیک و مسکن تجویز می شود. لازم است به صورت مرتب و سر ساعت داروهای آنتی بیوتیک خود را مصرف نمایید و روی نواحی برش ها پماد بمالید. این کار از بروز عفونت پیشگیری می کند. همچنین مصرف داروهای مسکن به کنترل درد کمک کرده و احساس ناراحتی بعد از عمل را تا حد زیادی کاهش می دهد.

به توصیه پزشکان بهترین کلینیک عمل پلک تهران ، لازم است در دوران مراقبت های بعد از عمل پلک ، فعالیت های خود را محدود نمایید. برای مثال نگاه کردن به صفحه تلویزیون ، تلفن همراه و یا لپ تاپ و حتی خواندن کتاب در روزهای اولیه بعد از جراحی توصیه نمی شود ؛ چرا که منجر به احساس خشکی بیشتر چشم و احساس درد خواهد شد.

همچنین باید نسبت به انجام فعالیت های بدنی محتاط باشید ؛ چرا که ورزش کردن و انجام هر نوع فعالیت ورزشی که سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون شود ، در نهایت منجر به خونریزی و حتی باز شدن نواحی برش های جراحی می شود.

بعد از جراحی پلک شاهد تورم و کبودی در اطراف چشم ها خواهید بود که نیازی به نگرانی ندارد ؛ زیرا بخشی از روند بهبودی و درمان بوده و این موضوع به دلیل ایجاد تغییراتی که در نواحی چشم ها ایجاد شده و بدن نسبت به این تغییرات واکنش نشان داده به صورت کبودی و تورم نمایان می شود. برای کمک به رفع التهاب و کبودی ها می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید. دقت داشته باشید که ورم و کبودی ها بعد از گذشت یک هفته از بین خواهد رفت.

نحوه خوابیدن شما بعد از عمل زیبایی پلک از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که خوابیدن روی صورت و چشم ها منجر به تورم و کبودی بیشتری شده و حتی ممکن است به بخیه و برش های جراحی در طول خواب صدمه وارد شود. از این رو بهترین حالت خوابیدن بعد از عمل پلک به صورت طاقباز با زاویه 90 درجه می باشد. شما باید دو بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر و گردن شما در ارتفاعی بالاتر از شانه و بدن قرار بگیرد. این کار علاوه بر جلوگیری از صدمه به چشم ، موجب کاهش ورم بعد از عمل می شود.

توصیه می شود مصرف مایعات و به ویژه آب را افزایش دهید. همچنین بهتر است در تغذیه بعد از جراحی پلک بیشتر از میوه ، سبزیجات و پروتئین ها استفاده نمایید. استفاده از این نوع مواد غذایی به بهبودی سریع تر زخم ها کمک کرده و موجب کوتاه تر شدن دوره نقاهت می شود.

توصیه می شود از مصرف نمک خودداری نمایید ؛ زیرا سدیم موجب افزایش ورم در نواحی پلک ها خواهد شد.

جراحی پلک با لیزر در تهران

اجرای این رویکرد با بهره گرفتن از لیزر ، به صورت غیرتهاجمی انجام خواهد شد و امواج لیزر ، مایعات اطراف چشم و همچنین چربی های اضافی را از بین خواهند برد. از مزیت های این روند ، این است که نیازی به برش زدن و بخیه وجود ندارد. همین امر عوارض بعد از عمل را کاهش داده و دوره نقاعت را کوتاه می سازد.

کاربردهای لیزر در عمل پلک

زمانی که از این پروسیجر بهره بگیرید ، از منافع زیادی بهره مند خواهید شد. در ادامه برخی از آن ها را ذکر کرده ایم :

  • دید بهبود خواهد یافت
  • چشم ها درشت تر و کشیده تر می شوند
  • چین و چروک اطراف چشم به شکل خیلی خوبی از بین می روند
  • اعتماد به نفس فرد متقاضی بلفاروپلاستی بالا می رود
  • چهره به صورت کلی زیباتر خواهد شد
  • پوست شل و اضافی در اطراف چشم از بین می رود

جراحی پلک با لیزر چگونه به انجام می رسد؟

برای اینکه عارضه هایی مثل کبودی ، تورم و خونریزی رخ ندهند و همچنین مدت زمان دوره نقاهت کوتاه تر گردد ، پزشک به سراغ استفاده از لیزر خواهد رفت. می توان بیان کرد که عمل زیبایی پلک با لیزر ، در سال های اخیر از محبوبیت زیادی برخوردار شده است و نتایجی ایده آل را به همراه خواهد داشت.

برای انجام این نوع عمل در بهترین کلینیک پوست و مو تهران ، ابتدا بی حسی موضعی در پلک ها اعمال شده و در مرحله بعد ، جراح مناطقی که از قبل مشخص کرده است را تحت درمان قرار می دهد. با به کار گرفتن لیزر ، چربی ها و پوست اضافی بریده شده و به طور کلی از بین می روند. بعد از اعمال اصلاحات و اتمام کار ، با بهره گرفتن از بخیه لیزری ، زخم های جراحی پلک بسته خواهند شد.

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با جراحی پلک

آیا بعد از عمل بلفاروپلاستی ، بی حسی در پلک ها طبیعی است ؟

به دلیل تغییرات انجام شده در طول عمل زیبایی پلک تا مدتی اعصاب پوستی که در زیر پلک قرار دارند به دلیل تورم بی حس خواهند شد. معمولا بی حسی در پلک ها تا یک هفته ادامه دارد. نباید نگران این موضوع باشید ؛ زیرا به مرور احساس به پلک ها باز خواهد گشت.

چه زمان بعد از انجام جراحی پلک می توان آرایش کرد ؟

در مواردی که از بخیه های غیر جذبی استفاده شده باشد ، لازم است بعد از گذشت 3 الی 5 روز برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه نمایید. بعد برداشتن بخیه ها ، نواحی برش ها به کمک چسب های استریل پوشانده می شوند تا از بروز عفونت پیشگیری شود. در رابطه با زمان آرایش کردن بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید اما به صورت کلی بعد از 7 الی 10 روز مجاز به آرایش کردن صورت خود هستید.

چه زمان بعد از انجام جراحی زیبایی پلک می توان حمام کرد ؟

بهتر است تا 3 روز از استحمام خودداری نمایید. در هنگام حمام کردن دقت داشته باشید تا از شوینده های ملایم استفاده نمایید و از مالش و یا دستکاری کردن چشم ها خودداری کنید.

آیا محل زخم ها و برش های جراحی پلک باقی می ماند ؟

نگرانی های زیادی در خصوص باقی ماندن اثرات جراحی و برش ها وجود دارد در حالی که این برش ها در پشت چین پلک ایجاد شده و بسیار ظریف می باشد به همین دلیل زمانی که چشم ها باز هستند به هیچ عنوان محل برش ها قابل مشاهده نیست. در صورتی که حساسیت زیادی در این رابطه دارید ، به توصیه بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران برای محو شدن و از بین رفتن محل بخیه ها می توانید از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top