logo
خانه » تزریق بوتاکس فول فیس همراه با نمونه کار

تزریق بوتاکس فول فیس همراه با نمونه کار

تزریق بوتاکس ، پروسه جوان سازی ساده و کم تهاجمی است که توسط پزشک انجام می شود و نیازی به جراحی ندارد. این تکنیک می تواند به صورت موقت، چروک های متوسط تا عمیق صورت که به علت حرکت مداوم عضلات صورت به وجود آمده اند را در زنان و مردان 18 تا 65 ساله رفع کند. این پروسه در ده دقیقه و با چند تزریق کوچک انجام می شود. بیماران می توانند چند روز پس از انجام آن، تغییرات را در ظاهر خود مشاهده کنند. نتیجه این پروسیجر بین چهار تا شش ماه ماندگاری دارد، البته توجه داشته باشید این طول مدت در هر فرد متفاوت است. بوتاکس پروتئین تصفیه شده ای است که توسط سم باکتریایی کلستریدیوم بوتولیوم تولید می شود. این ماده، فعالیت عضلاتی که باعث ایجاد چروک در طولانی مدت می شوند را کاهش می دهد. اگر مایلید اطلاعات بیشتری در مورد فرآیند تزریق بوتاکس فول فیس کسب کنید، با کلینیک ایدن تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس - کلینیک ایدن

بوتاکس برای چه مواردی استفاده می شود؟

این پروسه، راه حلی برای کاهش خطوط عمودی بین ابروها، چروک دور چشم، پیشانی، خط لبخند، خطوط دور لب و تعریق بیش از حد استفاده می شود. در روند انجام این پروسیجر، هیچ دردی احساس نمی شود و تقریبا نیازی به گذراندن دوره نقاهت نیست. دکتر سونیا برزی علاوه بر بوتاکس قسمت بالایی (آپر فیس)، میانی (مید فیس) و پایینی صورت (لاور فیس) و در کل تزریق بوتاکس فول فیس را انجام می دهند.

این تکنیک از بهترین راه حل ها برای به حداقل رساندن تعریق بیش از حد زیر بغل (که با نام هایپرهیدروز زیر بغل نیز شناخته می شود)، در بیماران هجده سال به بالا است. زمانی از این روش استفاده می شود که داروهای ضد تعریق موضعی، تاثیر کافی نداشته باشند. در این روش، مقدار کمی از توکسین (حدود یک بیستم سی سی) در زیر پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود و تاثیر آن تا شش ماه ماندگاری دارد.

اقداماتی که پیش از تزریق بوتاکس باید انجام دهید

انتخاب بهترین کلینیک تزریق بوتاکس تهران

یکی از مهم ترین نکاتی که پیش از این روند باید در نظر داشته باشید ، این است که یک پزشک با تجربه و ماهر را برای این کار برگزینید. در سال های اخیر که تعداد متقاضیان پروسیجرهای زیبایی افزایش زیادی داشته است ، افراد زیادی بدون داشتن مجوز و مدرک معتبر ، کلینیک زیبایی تاسیس کرده اند. در نظر داشته باشید که با مراجعه به این مراکز ، احتمال اینکه با عوارض جبران ناپذیری رو به رو شوید بسیار بالا می رود. به همین خاطر ، اهمیت انتخاب یک کلینیک خوب تزریق بوتاکس در تهران در اینجا اهمیت خود را نشان می دهد.

مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید

تحقیقات انجام شده نشان دهنده این است که مصرف نوشیدنی های الکلی و همچنین مصرف سیگار می تواند تاثیر بوتاکس را کاهش دهد. همچنین الکل ، موجب کبودی ناحیه تزریق شده نیز می شود. بنابراین توصیه شده 24 ساعت قبل و بعد از درمان این مواد را مصرف ننمایید.

مصرف بعضی داروها را کنار بگذارید

داروهایی وجود دارند که منجر به تغییر رنگ پوست و کبود شدن ناحیه تزریق بوتاکس می گردند. داروهای گیاهی ، بروفن و آسپرین از این دست می باشند. مواد دیگری مثل روغن ماهی یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ریسک خونریزی از محل ورود سوزن ها را نیز بالا می برند.

نکته : غیر از این موارد ، نیاز است تا در صورت حساسیت داشتن به هر گونه دارویی ، پزشک خود را مطلع سازید.

اپیلاسیون نکنید!

از جمله کارهایی که پیش از تزریق بوتاکس باید از انجام آن خودداری نمایید ، اپیلاسیون ، بند انداختن و یا استفاده از محصولات موبر و بلیچینگ می باشد. این موارد پوست را حساس کرده و در مواردی حتی به آن آسیب نیز می رسانند ، به خاطر همین قبل از بوتاکس توصیه نمی شوند.

اصلاح ابروها نیز از کارهایی است که باید از انجام آن پرهیز نمایید. این امر ماهیچه های ناحیه پیشانی را منقبض می کند و ممکن است ما را از رسیدن به نتیجه مطلوب باز دارد. این اقدام تا 48 ساعت بعد از درمان نیز ممنوع است.

داروی ضد درد مصرف کنید

در صورتی که نسبت به درد حساس هستید ، می توانید قبل از مراجعه به یک کلینیک خوب پوست مو و زیبایی در تهران جهت تزریق بوتاکس فول فیس ، مسکن مصرف نمایید.

در برابر اشعه خورشید قرار نگیرید

پوست آفتاب سوخته و تیره برای انجام این رویکرد مناسب نیست ، به همین خاطر باید تا جای ممکن در سایه باشید و یا هنگام بیرون رفتن از خانه ، از کرم های ضد آفتاب قوی کمک بگیرید.

اقداماتی که برای جلوگیری از تبخال انجام می شوند

در صورتی که مستعد تبخال زدن هستید و یا قبلا به آن دچار شده بودید ، از قبل پزشک خود را مطلع سازید تا داروهای مورد نیاز برایتان تجویز گردد.

ناشتا نباشید

چون تا حدود چند ساعت پس از تزریق بوتاکس ماهیچه ها قدرت کافی برای حرکت کردن را ندارند ، بنابراین غذا خوردن مشکل خواهد بود. بهتر است یک میان وعده کوچک میل کنید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

نمونه کار تزریق بوتاکس در کلینیک ایدن

بوتاکس در قسمت پایینی صورت (لاور فیس)

می توان از این روش در قسمت پایینی صورت و گردن نیز استفاده کرد. انجام این تکنیک در تهران به بهبود ظاهر چانه و شل کردن عضلاتی که گوشه های دهان را پایین می کشند کمک کند. در بعضی موارد، صورت افرادی که عضلات فک آن ها، به علت جویدن مداوم بزرگ تر و قوی تر شده اند، مربعی به نظر می رسد. با انجام این پروسه در بهترین کلینیک تزریق بوتاکس تهران ، می توان صورت را به شکلی دلخواه و جذاب، تبدیل کرد.

تصورات غلط راجع به این روند جوانسازی

شایعات و تصورات غلطی راجع به این پروسیجر شایع شده اند که در این مطلب، به نفی آن می پردازیم. پیش از هر اقدامی، نیاز است که چند حقیقت مهم را در این مورد بدانید. تصور غلط اول: تزریق این توکسین دردناک است. این باور از پایه غلط می باشد، زیرا این ماده از طریق سوزن های خیلی نازک به زیر پوست وارد می شود و تقریبا هیچ دردی ندارد. شایعه غلط دوم: نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است. این مورد نیز اشتباه است، حدود سه تا پنج روز برای تاثیرگذاری کامل، زمان لازم است. مورد بعدی، این است که افراد دیگر قادر نخواهند بود حالت صورت خود را تغییر دهند. به حداقل رساندن حرکت عضلات، بدین معنی نیست که صورت شخص بی حالت می شود. آخرین تصور غلط رایج بین مردم، این است که انجام این امر، باعث می شود شخص متعجب به نظر برسد. اما بوتاکس به روش فول فیس می تواند ظاهری طبیعی و جوان را برای شما به ارمغان آورد.

🌟 پنج توصیه مهم در مورد تزریق بوتاکس:

  1. برای انجام این پروسه، به پزشکی متخصص و معتبر مراجعه کنید.
  2. اگر به تازگی تزریق را شروع کرده اید، از دوزهای پایین استفاده کنید. در صورت نیاز و به تشخیص پزشک، می توان مقدار آن را افزایش داد.
    در صورتی که منع دارویی یا آلرژی خاصی ندارید، می توانید با مصرف قرص های آرنیکا، احتمال وقوع کبودی را کاهش دهید. به علاوه، از یک هفته پیش از مراجعه به یک کلینیک تزریق بوتاکس خوب در تهران ، مصرف داروهایی مثل ایبوبروفن و آسپرین که خون را رقیق می کنند، قطع کنید.
  3. تا چهار ساعت پس از اتمام پروسیجر، دراز نکشید. مهم است تا بوتاکس در عضله ای که به آن تزریق شده باقی بماند و به بخش های دیگر سرایت نکند.
  4. پس از درمان، عضلات مربوطه را با تغییر حالت صورت، تکان دهید تا توکسین بهتر جذب شود.
  5. توصیه می شود برای جلوگیری از تکان خوردن ماده تزریق شده و سرایت آن به بخش های دیگر، تا حد امکان از انجام فعالیت های شدید مثل ورزش بپرهیزید.

انیمیشن تزریق بوتاکس

مشکلات مربوط به تزریق بوتاکس

تزریق این ماده، اگر توسط یک متخصص با تجربه در تهران انجام نشود، می تواند عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشد که جان بیمار را تهدید می کنند. پس از اتمام پروسه، هر زمانی که به یکی از مشکلات زیر برخورد کردید (از چند ساعت تا چند هفته بعد) سریعا با مرکز درمانی تماس بگیرید.

مشکل در قورت دادن، صحبت کردن و نفس کشیدن: تضعیف بیش از حد عضلات درگیر، می تواند منجر به از دست رفتن جان بیمار شود. اگر شخصی از قبل با چنین مشکلاتی رو به رو شده باشد، بیشتر در معرض خطر قرار دارد. مشکل در قورت دادن می تواند تا چند ماه برطرف نشود.

پخش سم در بدن: سم باکتریایی بوتولیوم می تواند روی مناطقی که از ناحیه تزریق بوتاکس دور هستند نیز تاثیر بگذارد و موجب بروز علائم شدیدی شود. برخی از این علائم شامل از دست رفتن توان عضلات، دوبینی، تاری دید و افتادگی پلک، خشکی چشم و دهان، خستگی، گردن درد، سرگیجه، گرفتگی و یا از دست دادن کامل صدا، ناتوانی در ادای درست کلمات، از دست دادن کنترل ادرار و مشکلات تنفسی می شود.

افتادگی ابرو: یکی از عوارض شایعی که در این پروسیجر مشاهده می شود، افتادگی ابروهاست. اگر بوتاکس در بهترین کلینیک پوست مو و زیبایی تهران انجام گردد و این ماده به حدقل یک سانت و نیم بالای ابرو تزریق شود، می توان از بروز چنین مشکلی جلوگیری کرد.

افتادگی و عدم تقارن لب: این عارضه در موارد نادری پس از تزریق بوتاکس ، زمانی که توکسین به کناره های بینی تزریق و به لب بالا وارد شود، اتفاق می افتد. از پیامدهای این مشکل، می توان به نامتقارن شدن لب بالا و مشکل در حرف زدن اشاره کرد.

نامتقارن شدن صورت: این عارضه معمولا به علت آناتومی صورت مراجعه کننده بروز می کند. با تزریق سم بوتاکس به نواحی فعال عضله، می توان این مشکل را برطرف کرد. این مسئله به عضله هر فرد بستگی دارد که شاید در یک فرد یکی از عضلات قوی تر و دیگری ضعیفتر باشد.

عوارض جانبی دیگری وجود دارند که در محل تزریق خود را نشان می دهند. درد، کبودی، تورم و سرخی پوست از جمله این موارد هستند. استفاده از سوزن بسیار نازک و توجه ویژه به رگ های سطحی، کبودی به خصوص در قسمت دور چشم را کاهش می دهد. کیسه یخ با منقبض کردن عروق خونی، هم درد را کاهش می دهد و هم تغییر رنگ پوست را به حداقل می رساند.

هر آنچه باید در مورد تزریق بوتاکس بدانید

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

برای تخمین هزینه، نیاز است مواردی مثل مقدار مورد نیاز بوتاکس و ناحیه ای که تغییرات روی آن اعمال می شود، در نظر گرفته شوند. همچنین عوامل دیگری چون دستمزد پزشک و موقعیت مکانی مطب و بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در تهران نیز روی این موضوع تاثیرگذار هستند.

نتیجه حاصل از تزریق کردن بوتاکس

تزریق بوتاکس، نوعی پروسه جوان سازی و زیبایی محسوب می شود و به موجب تاثیرگذاری سریع و دوره نقاهت بسیار کوتاه آن، محبوبیت خاصی بین زیباجویان پیدا کرده است. با اینکه خطرات و عوارض این روند نسبت به جراحی بسیار پایین است، اما بررسی سوابق پزشکی بیمار، مشکلات احتمالی و ابزارهای مورد استفاده، این پروسه را ایمن می کنند و ما را به بهترین نتیجه می رسانند. پس از گذشت دو تا هفت روز (که امکان دارد تا 14 روز نیز به طول بی انجامد)، می توانید نتیجه را مشاهده کنید. اما در نظر داشته باشید که تاثیر آن تنها تا چهار ماه باقی می ماند. مطالعات نشان می دهند بهره گیری مداوم از این تکنیک، از بین رفتن اثر آن را به شک قابل توجهی به تاخیر می اندازد.

قبل و بعد تزریق بوتاکس در کلینیک ایدن

تزریق بوتاکس در تهران

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

تا الان متوجه شدید که تزریق کردن این ماده می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی از بین بردن چین و چروک داشته باشد ؛ اما فواید آن محدود به این مورد نمی شود. می توان از بوتاکس به منظور از بین بردن سردردهای مزمن یا همان میگرن نیز بهره گرفت. این درمان که با نام داروهای مدولاسیون عصبی نیز شناخته می شود در سال 2010 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای بهبود میگرن تایید شد.

توجه داشته باشید ماده ای که برای از بین بردن سردرد استفاده می شود ؛ همانی است که توسط درماتولوژیست ها به جهت از بین بردن چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. این روند برای افراد بالای هجده سال که ماهانه پانزده روز یا بیشتر درگیر میگرن هستند صورت می پذیرد. ممکن است تا نتیجه دادن درمان و کم شدن سردرد ، به چهار هفته زمان و بیش از یک جلسه تزریق نیاز باشد.

تزریق بوتاکس چگونه سردرد را از بین می برد؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که داروی وارد شده به بدن ، در مسیر انتقال پیام های میان مغز و اعصابی که به نخاع متصل اند اختلال ایجاد می نماید. زمانی که به میگرن دچار می شوید ، بدن مولکول ها و ماده ای به نام انتقال دهنده عصبی را ترشح می کند که در انتقال حس درد نقش دارند. سم بوتولینوم انتقال این موارد را در ناحیه ای که عضلات و اعصاب به هم می رسند ؛ مختل می نماید. محققان باور دارند زمانی که در انجام این فرآیند ، بوتاکس به عضله های اطراف صورت ، سر و گردن تزریق می شود اعصاب آن را جذب می کنند و به همین صورت انتقال دهنده های درد از کار می افتند.  تزریق این ماده را می توان در پیشانی ، شقیقه ها ، پشت سر و گردن به انجام رساند.

هر چند وقت یکبار باید تزریق بوتاکس انجام شود؟

زمانی که تاثیرات ضد پیری بوتاکس را مشاهده کنید این سوال برایتان پیش خواهد آمد که باید باز هم تزریق این ماده را تکرار کنم؟ اولین نکته ای که باید برای پاسخ به این سوال یادآور شویم این است که نتیجه در هر مراجعه کننده منحصر به خود آن فرد خواهد بود و نمی توان برای همه یک زمان تعیین کرد. اما به صورت کلی می توان گفت که نتیجه این رویکرد به طور متوسط چیزی بین سه تا چهار ماه ماندگاری دارد. اما اکثر زیباجویان از نتایج خود تا مدت طولانی رضایت دارند و درمان را به فاصله هر شش ماه یکبار تمدید می کنند. بیمارانی نیز وجود دارند که از وجود هر گونه چین و چروک روی صورت خود ناراضی هستند ؛ این دسته از متقاضیان می توانند هر چهار ماه یکبار بوتاکس را تزریق کنند.

بوتاکس چه زمانی اثر می کند؟

تزریق بوتاکس معمولا بعد از یک تا چهار روز نتایج خود را نشان می دهد ، اما تاثیر آن فوری است. بسته به شدت مشکلات پوستی شما ، سبک زندگی و رعایت مراقبت های بعد از رویکرد ممکن است تا چهار ده روز نیز تا دیدن نتایج زمان نیاز باشد.

در طول جلسه مشاوره اولیه ، شدت چین و چروک و دیگر مشکلات پوست بررسی می شود و یک زمان تقریبی برای زمان اثرگذاری این ماده به بیمار داده می شود. در هر صورت باید بدانید که این درمان به قدری اثرگذار است که می توان تنها طی یک جلسه به نتایج فوق العاده ای دست یافت.

می توان اثر گذاری بوتاکس را تسریع کرد؟

یکی از کارهای که می توانید برای رسیدن هر چه سریع تر به نتیجه انجام دهید ، این است که ماهیچه هایی که درمان شده اند را به صورت مرتب حرکت دهید. معمولا می توانید روزانه عضلات خود را 200 بار منقبض و شل کنید. همچنین اگر مراقبت های بعد از این روند را به خوبی رعایت کنید ، نتیجه آن زودتر حاصل خواهد شد.  

سوالات متداول تزریق بوتاکس فول فیس

زنانی که در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می برند و یا قصد باردار شدن دارند، افرادی که از بیماری های عصبی رنج می برند و یا کسانی که به خود این ماده حساسیت دارند، نباید تن به این پروسه دهند.

این یکی از سوالات مهم و کلیدی محسوب می شود. هر شخص با دیگری متفاوت است، بنابراین درست نیست که برای همه و در هر ناحیه ای، از یک دوز مشخص استفاده شود. برای تعیین مقدار مناسب، نیاز است توسط پزشکی متبحر و با مهارت در بهترین کلینیک تزریق بوتاکس تهران که تجربه بسیار زیادی دارد معاینه شوید. اغلب مراجعه کنندگان، بسته به اندازه عضلاتشان، دوز متفاوتی دریافت می کنند. به علاوه، تزریق این ماده در قسمت های مختلف عضله انجام می شود. دیگر نکته ای که باید در نظر گرفت، این است که در صورت بیشتر بیماران، عدم تقارن وجود دارد که پیش از هر اقدامی باید تشخیص داده شوند. همچنین صورت و آناتومی خانم ها و آقایان با هم تفاوت دارد، به همین دلیل موقعیت قرار گیری ابرو حائز اهمیت ویژه ای است.

برخی مراجعه کنندگان، دچار سردرد خفیفی می شوند. اما این عارضه مزمن نیست و پس از مدتی از بین می رود.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید


0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس صادقی
نرگس صادقی
1 سال قبل

سلام ببخشید شما تزریق بوتاکس رو برای میگرن هم انجام میدین؟

drbarzi13
drbarzi13
پاسخ به  نرگس صادقی
1 سال قبل

هم میگرن هم تعریق کف دست و پا

شیوا
شیوا
5 ماه قبل

سلام واسه خطای ریز روی پیشونی بوتاکس بزنم بهتره یا فیلر؟

drbarzi7
مدیر
پاسخ به  شیوا
5 ماه قبل

قطعا بوتاکس

Scroll to Top