logo
خانه » اولتراسونیک کویتیشن

اولتراسونیک کویتیشن

شما نیز قصد کاهش وزن دارید اما با وجود امتحان کردن تمامی راه ها ، از هیچ کدام جواب نگرفته اید؟ یا اینکه شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دوست ندارند تحت عمل جراحی قرار گیرند و به دنبال راهی سریع برای کاهش چربی ها هستند؟ در این صورت تکنیکی موثر و بدون جراحی به نام اولتراسونیک کویتیشن به کمک شما آمده است. در این رویه ، از فناوری فرا صوت استفاده شده تا سلول های چربی زیر پوست شکسته شود. این متد تاثیر بسزایی روی از بین بردن سلولیت و چربی های موضعی دارد. در ادامه با کلینیک ایدن همراه باشید تا از تمامی مزایا و روش انجام این فرآیند آگاهی یابید.

 

اولتراسونیک کویتیشن - کلینیک ایدن

 

اولتراسونیک کویتیشن چیست؟

در این پروسیجر ، از طریق ارتعاشات امواج صوتی ، روی سلول های چربی فشار وارد می شود. این فشار به اندازه ای بالاست که قادر است این سلول ها را شکسته و به فرم مایع در آورد. بدن می تواند این چربی را از طریق ادرار ، خارج کند. چربی که از طریق اولتراسوند کویتیشن تجزیه شده ، به کبد راه پیدا می کند و در مرحله بعد به عنوان ماده ای زائد از بدن خارج می گردد. این روش درمانی در کنار دیگر متدهای کاهش وزن استفاده می شود تا چربی های اضافی ، از بین برده شوند. اکثر متقاضیان و متخصصین این فرآیند را به دیگر پروسیجرهای کاهش چربی ترجیح می دهند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید ؛ در صورتی که یک رژیم غذایی سالم و کم کالری را پیش نگیرید ، وزن کاهش یافته دوباره باز می گردد.

اولتراسونیک کویتیشن چگونه عمل می کند؟

در این پروسه ، از امواج صوتی با فرکانس بالا و پایین استفاده می شود تا بدن فرمی زیبا به خود بگیرد. این امواج به زیر پوست وارد شده و حباب هایی را در اطراف سلول های چربی ایجاد می کنند. در مرحله بعد این حباب ها می ترکند و باعث تجزیه شدن این سلول ها خواهند شد. سپس این چربی ها به سیستم بینابینی و لنفاوی بدن وارد شده و از این طریق ، از بدن خارج می گردد.

چربی هایی که به وسیله اولتراسونیک کویتیشن تجزیه می شوند به گلیسیرین و اسیدهای چرب تبدیل می گردند. گلیسیرین دوباره توسط بدن استفاده می شود ، اما اسیدهای چرب به کبد منتقل شده و از آن جا خارج می گردند.

لاغری با دستگاه کویتیشن چقدر طول می کشد؟

از آنجایی که این پروسیجر بسته به نیازهای شخصی هر مراجعه کننده برنامه ریزی می شود ، بنابراین نمی توان یک زمان مشخص برای آن اعلام کرد و امکان دارد طول جلسه برخی افراد ، طولانی تر شود. البته می توان اذعان داشت به صورت استاندارد ، درمان باید در یک تا سه جلسه با فواصل زمانی دو هفته تکمیل شود. هر جلسه چیزی حدود 45 تا 75 دقیقه به طول می انجامد و برای دیدن نتیجه لاغری با امواج صوتی ، به چیزی حدود 6 تا 12 هفته زمان نیاز است.

اولتراسونیک کویتیشن روی کدام قسمت های بدن تاثیر دارد؟

این فرآیند بیشترین اثر را روی مناطقی از بدن می گذارد که چربی موضعی دارند. این مناطق شامل شکم ، پهلوها ، ران ها ، باسن و بازو می شود. این پروسه را نمی توان در نواحی خاصی مثل سر ، گردن و دیگر مناطق استخوانی بدن به انجام رساند.

تاثیر اولتراسوند کویتیشن بر سلامتی

این رویه ، باعث از بین رفتن چربی هایی می شود که با ورزش کردن نیز آب نمی شوند. اما باید توجه داشته باشید که نمی توان اولتراسونیک کویتیشن را به تنهایی برای کاهش وزن استفاده کرد. این فرآیند برای کاهش سلولیت ها و بهبود شکل و کانتور بدن ، فوق العاده عمل می کند.

یکی از نکات حیاتی برای لاغری با کویتیشن این است که باید یک رژیم غذایی کم کالری داشته باشید و بعد از اتمام درمان ، به صورت مرتب ورزش کنید. این امر به شما کمک می کند تا وزن بدن خود را کنترل کنید و از بیماری هایی مثل دیابت در امان بمانید.

نمونه کار اولتراسونیک کویتیشن در کلینیک ایدن

 

چه کسانی برای انجام اولتراسونیک کویتیشن مناسب هستند؟

آن دسته از افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها ثابت است اما در قسمت هایی از بدن خود چربی اضافی دارند ، می توانند به راحتی برای این رویه اقدام نمایند. البته توجه داشته باشید که کاهش وزن با کویتیشن برای همه مناسب نیست و برخی از متقاضیان ، نباید آن را به انجام رسانند. در ادامه این دسته از افراد را نام برده ایم :

 • بانوان باردار و شیر ده
 • اشخاصی که ضخامت پوست آن ها زیر دو سانتی متر است
 • عفونت یا التهاب در ناحیه ای که باید تحت اولتراسونیک کویتیشن قرار گیرد
 • افرادی که سابقه ابتلا به سرطان دارند
 • اشخاصی که ضربان ‌ساز مصنوعی قلب یا هرگونه ایمپلنت فلزی دیگر در بدن خود دارند
 • بیمارانی که به مشکلات انعقاد خون مبتلا هستند و یا داروهایی مصرف می کنند که روی لخته شدن خون تاثیر می گذارد
 • متقاضیانی که به بیماری های جدی مثل دیابت و پوکی استخوان مبتلا هستند

اولتراسونیک کویتیشن یک پروسیجر امن می باشد که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا نیز تایید شده است. این فرآیند غیر تهاجمی است و نیازی به دوره نقاهت نیز ندارد. در نظر داشته باشید که سلول های چربی نابود شده ، دوباره باز نمی گردند ؛ به همین دلیل در صورتی که وزن خود را ثابت نگه دارید نتیجه لاغری با کویتیشن دائمی خواهد بود.

همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم ، این روند نباید جایگزین ورزش و رژیم شود.

مزیت های کاهش وزن با کویتیشن

 • نیازی به دوره ریکاوری ندارد
 • در صورت پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم ، نتیجه آن دائمی خواهد بود
 • عوارض جانبی آن در کمترین حد ممکن است ، بسیاری از مراجعه کنندگان با هیچ عارضه ای رو به رو نمی شوند
 • جای زخم و اسکار باقی نمی ماند
 • از هیچگونه داروی بیهوشی یا بی حسی استفاده نخواهد شد
 • نتیجه آن به تدریج مشخص خواهد شد ، به همین دلیل خودتان می توانید در مورد ادامه دادن یا قطع درمان تصمیم گیری کنید

معایب اولتراسونیک کویتیشن

 • نسبت به متدهای جراحی تهاجمی مثل لیپوساکشن ، کاهش وزن کمتری رخ خواهد داد
 • برای افرادی که اضافه وزن زیادی دارند کافی نیست
 • ممکن است برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود ، مجبور باشید لاغری با کویتیشن را با دیگر متدها ترکیب کنید

هزینه اولتراسونیک کویتیشن در تهران

این رویکرد ، یک پروسه زیبایی انتخابی است ، به این معنی که اکثر شرکت های بیمه هزینه آن را تقبل نمی کنند. هزینه کاهش وزن با کویتیشن در تهران به عامل های متعددی بستگی دارد که برخی از آن ها را در ادامه ذکر کرده ایم :

 • از چه دستگاهی برای درمان استفاده شده است
 • میزان تجربه پزشک شما
 • تعداد جلساتی که نیاز است
 • موقعیت مکانی کلینیک

البته چون این فرآیند تهاجمی نیست ، بنابراین هزینه های بیهوشی ، بیمارستان و دارو از لیست حذف خواهند شد.

عوارض جانبی اولتراسونیک کویتیشن

این روند ، پروسیجری با ریسک پایین در نظر گرفته می شود اما ممکن است در هر صورت عارضه های جزئی مثل قرمزی ، کبودی و سردرد رخ دهند. گاهی اوقات بدن چربی ها را به صورت یکدست جذب نمی کند و ممکن است برآمدگی هایی روی پوست ایجاد شوند. جای نگرانی نیست زیرا در جلسات بعدی این مشکل برطرف خواهد شد و می توانید از نتیجه به دست آمده لذت ببرید.

بعد از جلسه لاغری با کویتیشن چه اتفاقی رخ می دهد؟

پس از اتمام درمان ، می توانید بدون وقفه به منزل بروید ؛ شما حتی اجازه رانندگی هم دارید. درد و کبودی در اکثر مواقع در کمترین حد خود است. معمولا پزشک توصیه می کند تا آب کافی بنوشید ؛ این امر به بدن کمک می کند به شکل بهتری چربی ها را به سیستم لنفاوی وارد کند.

اما انتظار نداشته باشید که سریعا نتایج را مشاهده کنید ؛ درست بعد از انجام اولتراسونیک کویتیشن ممکن است بدن شما متورم باشد. برای تجزیه شدن چربی ها و جذب آن توسط بدن ، به کمی زمان نیاز است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top